[]

Üzerime 2 tane açık kredi kartı gözüküyormuș? (YARDIM)

Akbanka gittim. Dedi ki niye kapattırdınız kredi kartınızı, hem bizim müşterimizsiniz, oysa üzerinize açık 2 tane kredi kartı gözüküyor, onları kapatın, bizden alın" dedi.

Limitleri 3300 tl ve 750 tl imiş. Benim bundan haberim yok. Daha önce açtılar ama arayıp kapattırmistim.

Bankacı dedi findex raporundan öğrenebilirsin. Doğru mu, oradan öğrenebilir miyim?

Bankacı söylemedi, göremem ben dedi hangi bankalarda kredi kartın olduğunu.

 
findeks te çıkar
zaten internet bankacılıgından rapor almak 5 tl filan

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (27.12.18 15:24:16) 
findeks raporundan görebilrisiniz hangi banka olduğunu.


  • patates  (27.12.18 15:24:45) 
Ekşi sözlükte o bankaların altına yazcam böyle rezillik mi olur ya.


  • Cesario  (27.12.18 15:27:28) 
Sen başlıkları altına yaz tabi de yine de bir kontrol sözleşme falan imzalamış mısın? Yüksek ihtimal oluşturulmuş ama kullanıma açılmamış kartlardır.


  • atom karincanin torunu  (27.12.18 15:32:39) 
@atom

İmza atmadım. 750 tl lik kart kim bilir hangi bankadandır. 3300 tl garanti bankasının olabilir. Ama arayıp telefonla kapatmıştım.
  • Cesario  (27.12.18 15:42:25) 
sen bankaları öğrendikten sonra kendilerinden kredi kartı için imza attığın belgeleri iste.
eğer vermezlerse orda burada kıyameti kopar.
şunun için diyorum, bankalar SPK'ya kote kurumlar olduğu için "kurumsal imajımı zedeleyip zarar etmeme sebep oldu" diye yüklenebilirler. bu kadar korkak olmamak lazım tabi ki ama ne yazık ki böyle bir durum var.
  • teritori  (27.12.18 15:50:43) 
Kart iptal edilmiş yani kullanıma kapatılmış olabilir ama bazen bankalar müşteriye açılan limitin iptal olmaması için kartı iptal ederken limiti iptal etmeyebiliyor. Yani bunu sadece kart limiti gibi düşünmeyin. Müşteriye bir limit açılıyor ve bu limit dahilinde kredi kartı veriliyor. Kart kullanıma kapatılmış ise limitin durmasının bir zararı yok. Tersine artık maaşın belli bir oranda fazlası kadar maksimum kart limiti verilebildigi için eskiden gelen bu limitler sayesinde bu uygulamayı aşıp daha fazla limitli kart alabiliyorsunuz.

Yine de limitten rahatsız iseniz o bankaya "limitimi tamamen iptal edin" demeniz yeterli.
  • orient blue  (27.12.18 16:22:28) 
8.50 TL ödeyip findex raporuna baktım.

1) Kartlar kapalı gözüküyor.
2) Hangi banka oldukları yazmıyor.

Akbanktaki o zaman niye "açık gözüküyor siz önce onları kapattırın dedi anlamadım. Para vererek baktım hangi bankalar olduğu da belli değil, yazmıyor findex raporunda. Sadece o tarihlerde hangi bankaların önünden geçtiğimi hatırladığım için ben biliyorum hangi bankalar diye.
  • Cesario  (27.12.18 19:42:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.