[]

Almanca'nın İngilizce'ye karşı avantajları

Konuşmak bizim için daha kolay ve gramerde de bazı kolaylıklar var kelimeler zaten aynı sayılır onu da biliyorum. Benim merak ettiğim zu im am gibi şeyler sizce Almanca'da daha mı kolay çünkü İngilizcede hiç beklenemedik şekilde değişebiliyor. Bunun dışında bildikleriniz varsa sevinirim.
 
almanlar ingilizlere göre çok daha kafa insanlar. almanlar ile sohbet etmek çok daha zevkli.

gramer olarak almanca daha zor. kelime konusu da Almanca'da daha karışık.

Bu tespit ve kıyas için kaynak: götüm.
 • babilbaligi  (26.12.18 17:36:35) 
İngilizcede birçok tense bulunurken Almancada tense dediğimiz zaman kipleri çok az.
Tabii ki bu almancanın çok daha zor olduğunu (bence) değiştirmiyor.

 • nickfury  (26.12.18 17:42:06) 
yazında ingilizce ve almanca kelimelerinin yerlerini değiştirmek gerek.
konuşmak bizim için kolay değil. daha doğrusu sizin için. ben ermeni asıllıyım ve alfabemizde "zu" kelimesindeki o tz harfi buluyor. o yüzden konuşması bana daha kolay ancak bilmeyenin dili kolay dönmüyor.

Kelimeler aynı değil. hangisi aynı? ben 4 yıl almanyada yaşadım. o aynı dediğin kelimeleri eşanlamlısı varsa kullanmazlar. alayı milliyetçi.

gramerde kolaylık yok. nerde var? bi kere en kekosundan "çünkü" kullansan fiil en sona gidiyor. roman okuyorsun cümlenin başı kaçıyor. hayvan gibi dilbilgisi var dilde. ingilizce çok kek onun yanında.

almancada zu im am gibi preposition kelimeler asıl zor olan. cümlede kullandığın kelimenin içeriğine göre bazen in dersin bazen am. bilmen lazım, mantığını oturtmalısın. asıl ingilizcede değişmiyor. çok kek lan ingilizce. almancada en basitinden der die das ve çekimleri varken ingilizcede alayına the deyip geçiyorsun.

ayrıca babilbaligi'na kesinlikle katılmıyorum. almanlar üstün ırktır. yani bize göre değil onlara göre. o nazi kafası %90'ında hala var sadece dillendirmeye götleri yemiyor. o yüzden almanlarla kolay iletişim kuramazsınız. çoğu esprinizi anlamalar onların yaptığı da sizi sarmaz çünkü espriler genelde kendini üstün görmeye yöneliktir. seni de ezmeye. ingilizlerle de mevzu tam tersi. liverpool-manchester maçında anfield stadında tanımadığım adamlarla ne sohbetler ettim ne kankalık mertebelerine geldim haddi hesabı yok. almanyadan kaç tane dostun var dersen 1 ya da 2dir. medeniyet seviyesini orta ve üstü tutarsan ingilizler almanlardan on kata daha asildir.

kaynak: ben. ingilizce c2, almanca c1.
 • KidLazer  (26.12.18 18:00:37) 
Bence birbirlerine karşı üstünlükleri yok. Almanca’da artikel göz korkutur ama ha die demişsin ha der çok mühim değil. Artikel yanlış olsa da anlatmak istediğini bozmaz.


 • japon askeri  (26.12.18 18:02:12) 
konuşmak bizim için daha kolay derken ne demek istedin bilmiyorum
biz germanik bir dil ailesi değiliz ki..inglizceyi konuşmak ne ise almanca da o (almanca daha zor daha fazla cins sessiz var- demek istediğin ş ç ü filan bizde de var ondan daha kolay inglizceye göre mi? valla ben bunun bir avantajını görmedim) bir de inglizceyi iyi bilerek almanca öğrenip, almancayı da çok formal öğrenmeyip benim gibi ingiliz aksanıyla almanca konuşursan (evet öyleyim) almanlar bunu eğlenceli ve naif buluyor.
zu im am gibi şeyler için kastın preposizyonlar ise her iki dilde de en basit olay bunlar, türkçede olmadıkları için bize zor gelir ama hakketen bi olay değil. almancada esas dativi akkusativi doğru kullan aferin diyelim.
belki inglizceye göre en iyi tarafı fazla tense olmamasıdır - ki tens de öyle aman aman önemli bir konu değil.
esas konu: 1) cümle yapısı 2) gramerinin kurallı olması çok da istisnası olması.
inglizceye göre bence zor ve zorluğu bunlardan geliyor.
hatta inglizce ciddi basit gramerli bir dil (ispanyolca da bence öyle) sadece kelime öğrensen yeter.
 • niye ama  (26.12.18 18:13:45) 
6 yil Almanca 9 yil Ingilizce dersi aldim. Almanca zor. Tabi istek varsa ikisini de ogrenirsin. Cince de ogrenirsin.


 • Traveller  (26.12.18 18:18:35) 
otomotiv sektöründe çalışmak gibi bir güzelliği var almancanın
onun dışında edebi eserleri anadilinde okuyabilmek var
araştırmacı adamlar, bizim tarihimz hakkında üşenmeyip zilyon kitap yazmışlar
onları okuyabilmek ve oryantalist bakış açılarına sövmek paha biçilemez.

hamiş: almanca ingilizceden kolaydır diyene yürekten uçan tekmelerimi görnderiyorum.
sevgiler.
 • birsürüsorumvar  (26.12.18 18:36:32) 
Almancayı gözünde büyüten arkadaşlara benim tavsiyem fransızca ile uzaktan yakından temas etmesinler.


 • melonsucker  (26.12.18 19:03:39) 
Almanca bilenler cat diye ingilizce ogreniyor. Tam tersi durum olmuyor sanirim.

Sirkette almanyadan gelen gurbetci vardi, yasi da 50 vardir. Adam 2 ayda ingilizceyi soktu sakir sakir konusmaya basladi.
 • acemi  (26.12.18 20:24:54) 
yahu almanca ve ingilizceden bahsetmişsin, bunun üzerine soru sormuşsun. verilen cevapları beğenmeyince şimdi kalkmış fransızca diyorsun. amacın ne?

işin içine baştan onu katsaydın cevaplar farklı olacaktı zaten. burda iki dil kıyaslandığı için herkes bu minvalde cevap veriyor. kimse "almanca dünyanın en zor dili" demiyor, sadece ingilizceden zor demiş ben dahil. bunu anlamak çok mu zor?
 • birsürüsorumvar  (26.12.18 21:47:48) 
hahah rusça da var beybi sen istiyor chat? da?


 • KidLazer  (27.12.18 14:04:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.