[]

çaylakların silik yazmaması gereği

Direk alıntılıyorum. Buradaki konuyu da takip edeceğim. Görüşlerinizi aynı şekilde sözlükte bekliyorum. evet sözüm ekşisözlük moderasyonuna, sitede birçok çaylak mevcut ve butondan görebildiğimiz kadarıyla kendi aralarında çok sayıda entry de mevcut. halihazırda siteye girip entry okumaya başlayan birisi çaylaklar ve yazarları karışık düzende görmüyor. çaylaklar butonundayken çaylakların yazılarının gri ve italik olması değil, biz nasıl yazıyorsak onlar da öyle yazmalı. bunun psikolojik ve etik nedenleri barizdir. çaylak, ezik değildir, sadece onay ve kalite kontrolden geçmemiştir. onlar da birer düşünce sahibi ve nitelikli insanlardır. uzuuuuun çaylak listesinde sıralarını beklemektedirler. bu alçaltıcı tavrın değiştirilip, alternatif sunmak gerekirse, nicklerinin renklerini ayrı bir renge, yada yanlarına bir sembol koyarak, daha sembolik bir şekilde çaylaklıklarını göstermek, hem onları bariz veya kötü niyetli olmasa bile aşağılamaktan kurtarıp. hem de bazı sözlük okur yazarlarını daha huzurlu kılacaktır.

eksisozluk.com


 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.