[]

intihal programı nedir nasıl çalışır

şimdi biz bir makale yazıyoruz, bunda intihal var mı yok mu kendimiz denetleyemez miyiz?

bir de sanırım 2 kere okutunca %100 intihal çıkıyormuş vs. bunun doğruluk payı nedir?

tam olarak nasıl işliyor bu programlar?

 
Bahsettiginiz programlar (Turnit gibi programlar) bir suru veritabanini tarayarak (makale, kitap, tez, vs) sizin yazdiginiz dokuman ile benzerligine bakiyor.
Dokumanlar arasinda benzerlik varsa, (c)alinti olmadigini anlamak icin kullandiginiz referans/cite sistemi de (Harvard vs) kontrol ediliyor.

2 kere okutunca 100% intihal cikmasi sacma.. makaleyi submit edene kadar istediginiz kadar okutun.

Ama makalenizi submit edince, aynisini tekrar kontrol ederseniz, ve dogru citationu yapmazsaniz kendi makelenizi de (C)aliypr durumuna dusersiniz.

Bu kontrollarin sonucuna gor program size bir % benerlik orani veriyor. genelde 0-20% arasi benzerlik kabul edilebilir bir oran. Bu rakam yukseldikce makale orijinallikten uzaklasmis oluyor bir bakima.
  • parcxerox  (24.12.18 23:50:44) 
check that out...
www.scanmyessay.com

  • parcxerox  (25.12.18 00:00:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.