[]

Kediyi Yatak Odasının Dışına İtme

Selamlar. Sokaktan aldığımız 2 yaşında bir kedicik var. Sürekli dibimde. Mutfaktaysam mutfakta, salondaysam salonda. Buraya kadar hiç sıkıntı yok. Gece de yatak odasının kapısını kapayınca gelip ağlıyor, alınca da gelip tepemde yatıyor. Ne var ki bazen gecenin bir vaktinde uyanıp beni de bir şekilde uyandırıyor ve ne yazık ki uyandıktan sonra uyuyamadığım için gecem ve dolayısı ile de günüm mahvoluyor.

Ne yapsak da bu arkadaş başka bir yerde uyusa?


 
baska yerde yatiramazsin. baska yerde uyusa bile yine gelip seni uyandirir. gece seni uyandirmamasini saglaman lazim. onu da nasil yaparsin bilmiyorum. mama mi istiyor gece uyandirinca? gece yatmadan mamasini mutfaga koy hazir olsun., iyun istiyordsa oynayabilecegi bir seyler olsun etrafta.


  • crucio  (25.12.18 00:21:02) 
Biz camekanli balkona koyuyoruz ya da banyoya koyup kapiyi ortuyoruz. Etrafta dolastigimizi anlarsa agliyor uzun sure ama isimizi bitirip yataklara cekilince o da susuyor bi daha uyanana kadar sesi cikmiyor. Alisiyorlar yani sikinti yok.

Not, biz de yavruyken sokaktan almistik. Ilk 5 gun hep agladi nobetlese susturduk oksadik falan sonra alisti =)
  • superfluid  (25.12.18 01:01:50) 
@superfluid nasıl yani? kedinizi geceleri küçücük bir alana kilitleyip siz yatağınızda rahatça uyuyabiliyor musunuz?

Duyuruya cevap olarak, kediler geceleri aktif hayvanlar doğaları gereği onları gece boyu bir yere kapamak zalimlik olur. Eğer kedinizi yatak odasına asla almak istemiyorsanız onu kısıtlamak yerine siz kapınızı kapayıp yatmalı ve ne kadar ağlarsa ağlasın içeri almamalısınız, belki alışma döneminde kulak tıkacı kullanmak size yardımcı olabilir. Çünkü onlarla ilişkinizde tutarlı olmak önemli. Bu arada kedinize de dışarıda oyalanması için oyuncak vs. bırakmalısınız. Hatta en tavsiye edileni uykudan önce kedinizi oynatarak (kedi oltası filan gibi bir şeyle örneğin) biraz yormanız, ardından biraz mama vermeniz, sonrasında onun da uykusu gelecek zaten :) O salonda uyuklamaya başladığında siz de yatak odasına gidip uyuyabilirsiniz artık.
  • depol  (25.12.18 10:18:04 ~ 10:18:18) 
bir süre sonra sizin uyku düzeninize alışacak, ilk zamanlarda böyle olması normal. ne güzel dibinizden ayrılmaması.


  • awareim  (25.12.18 12:44:25) 
@depol, sizin hayalinizdeki balkon ve banyo ne kadar genislike bilemeyecegim ama bizimkine fazla fazla yetiyor. Kendisine tahsisli kocaman bi yatak odasi da olunca zaten uyumak istediginde gidiyor onun icin belirledigimiz yerlere yatiyor. Bunun ne sakincasi var anlamadim?!! Sizin mentaliteye kalirsak zaten bastan kediyi eve hapsetmek yalnis, sal sokaga gitsin..


  • superfluid  (26.12.18 12:21:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.