[]

kedi sahiplendirme

yaklaşık 10 aydır bir erkek british shorthair' e sahibiz. bir arkadaşımın arkadaşı çocuğundan ötürü sahiplendirmeyi istiyormuş ücretsiz olarak ve evimize dişi kedimize arkadaş olur umuduyla sahiplendik. dişi kedimiz kısırdı, yeni misafirimizi de haliyle kısırlaştırdık. Lakin bir türlü cinsel dürtülerini, işaretleme işemesini bırakmadı, fırsatı oldukça dişi kediyi sıkıştırıyor yakalıyor falan. geldiğinden beridir çözmeye çalıştık bu sorunu, belki de kısırlaştırma doğru yapılmamıştır endişesiyle farklı farklı veterinerler de muayene etti ama sonunda veterinerler bunun hormonsal kaynaklı olmadığı, evdeki dişi kedinin varlığının ve kokusunun her daim onu tetikleyeceğini, bunun davranışsal olarak alışkanlık edindiğini söyledikleri için üzülerek british kedimizi ücretsiz olarak Antalya içinden sahiplendirmeyi düşünüyoruz. hayvancağızın zaten 2. yuvası olduğundan çok uzun süre direndik, bir çok farklı metod denedik, veterinerin verdiği bitkisel sakinleştiricilerden kullandık ama dediğim gibi sonuç alamadık. gerçekten bakabilirim, evimi(zi) bu arkadaşla tüm samimiyetimle paylaşırım, yuva açarım diyen samimi ve dürüst arkadaşlar varsa bana ulaşabilirler. yukarıda belirttiğim şey dışında aradığımız tek şart evinde dişi bir kedi bulunmaması şartıdır.
not: bu arada gözlem amaçlı 1 hafta gibi bir süre ayrı bıraktığımızda bu tuvalet harici işeme görülmedi, yani dediğim gibi tamamen dişi kedi odaklı bir işaretleme işemesi, yoksa tuvalet eğitimi var.

sözlük dışı overdoseband@gmail.com

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.