[]

menemene tereyağı yakıştırmayan var mı?

çevremde herkes menemene illa tereyağı konar diyor ama ben hiç yakıştırmıyorum. tek miyim?

not: zeydinyağı


 
Ekseriyetle Ege ve Akdeniz harici bölgelerimizde bu tür tava yemeklerine/kahvaltılıklarına yağ tercihinde tereyağı ağır basar, lezzet konusunda bir tık öndedir (kime göre bana göre!), doğu bölgesinde ise sade yağ ile bile yapıldığını görebilirsin.

Benim tercihim ise günaha gireceksem tam gireyim (Sami abi stili, Cihan Ceylan'a selam olsun) deyip hafif zeytinyağı ile başladığım yapım işlemini yumurtaları da kırdıktan sonra ocağın altını kapatıp kapakla üzerini kapatıp dinlendirmeden önce belli noktalarına tereyağı bırakıp tüm tava üzerine yayılmasını beklemektir. Sen o zaman gör menemeni
  • candanag  (23.12.18 21:39:42 ~ 21:43:36) 
Teksin, aşırılığa kaçmadığı sürece tereyağını yakıştırmadığım bir şey yok.


  • damla sakızlı dondurma  (23.12.18 21:46:13) 
Yalnız değilsin. Yumurtada tereyağına bayılırım ama menemende sevmiyorum. Domates yüzünden. Domatesle zaten hiçbir şey gitmiyo. Ne overrated bi meyvedir ya.


  • Delay Fuze  (23.12.18 22:36:13) 
ben zeytinyağıyla tereyağı birlikte atıyorum. ama tereyağı az atıyorum.


  • silver apple  (24.12.18 00:04:36) 
Değilsin. Tereyağı her zaman bana ağır gelmiştir


  • purrty ploop  (24.12.18 00:05:03) 
Menemen domatesin baskın olduğu bir yemek olduğu için o asidik tada ben de tereyağını pek yakıştıramıyorum, zeytinyağı ile daha orantılı bir aroması oluyor.


  • angelus  (24.12.18 00:14:13) 
menemeni yerken yumurta ve biber-domatesin tadını almak isterim. çok yemişimidir, ama hiç tereyağlısını yemedim. yemem de. tereyağı ağır bir şey yahu. zeytinyağı da koymam. çiçek yağıyla yaparım ki menemenin tadını azaltmasın.

her yemekte tereyağı tadı isteyen güruha saygı duymalıyım, ama anlayamıyorum. pilav bile, eğer ağır bir yemek yanında yenecekse, tereyağlı olduğunda masada kokular tatlar birbirine karışıyor.
  • lovemyself  (24.12.18 01:56:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.