iş yerinde taciz iftirası

Sanıyorum böyle bir durumla karşı karşıya kaldım. Biz bir odada 2 erkek 2 kız işe başladık. 6 ay çalıştık. Aramızda iyi bir arkadaşlık olduğuna inanıyordum. Daha sonra benim odam değişti hatta ben çok üzüldüm. Bunların o kadar üzüldüğünü sanmıyorum zira beni ziyarete bile gelmediler. Ben fırsat buldukça gittim ama ve beni tacizle suçlayacak olan kızla muhabbet ettim daha çok. Arakadaş olduğumuzu sanıyordum hatta seni ablam olarak görüyorum bile dedim. Ben yeni yerimdeki kişiyle onlar da benim yerime gelen kişiyle anlaşamamış. En başından beri Odaların birleşmesi için çok uğraştım. Ne var ki odalar birleşince daha önce çalıştigim 3 kisinin bana cephe aldigini gördüm. Sebebini sorunca onları rahatsiz ettigimi söylediler. Herkes benim yerime gelen kişiye tavır almisken ben almadim ona da bozulmus olabilirler. Beya samimiyetine güvendiğim kıza yaranmak için yapıyor olabilirler. Artık muhatap olmuyorum onlarla ama hala tavırları devam ediyorm Gecen toplantı oldu ben son gittim bu kızın yanı hariç yer kalmamis yanindaki erkege yer değiştirelim falan diyor müdür de duyyor. Korkma yemem diyesim geldi de ses etmedim. Ama böyle nereye kadar gider bilmiyorum. Ofiste büyüyoruz git gide ama bunların tavırları yüzünden yeni gelenler de Bi tuhaf davranıyor sanki. Bu kezban yüzünden kariyerim tehlikeye girerse başlarım böyle işe.

Kaliteli İnsan İşiyle, Boş insan Kişiyle Uğraşır…

milletle uğraşmayı bırak kendi işine bak yoksa işler kötü noktalara gider üzülürsün
  • baknedicem  (22.12.18 00:33:08)
zaten onlar sen yokmuşsun gibi davranyolardı, çokta takılma

  • her gece yeminler ediyorum  (22.12.18 00:35:39)
onları ne kadar takarsan o kadar büyürler gözünde. ve bunu fark edip daha kötü davranırlar.
sana tacizle alakalı iftira atamaz, çünkü şirkette bizzat gören, yer ve zaman verecek birileri ve kamera kayıtları gerekecektir. yalandan taciz iftirası atmak çok zor. illaki ayrıntılarda yakalanır o kişi.
ama bırak seni sevmesinler. o yanındakiyle yer mi değiştirmek istiyor, sen de yanındaki kişiye gidip, "ya evet, size zahmet olmazsa yer değiştirir misiniz" desen kız kalacaktı ortada. donu üzerinde düşünüp, karşı tarafı incelediğin sürece dibe batarsın. bence.
  • lovemyself  (22.12.18 00:38:11)
her gece ac, orasi is yeri... oraya sosyallesmeye gitmiyoruz.

isini yapacak ve cikacaksin. insanlardan sana ne? acilen kendine gel. bunlarin hepsi senin kurgularin ve hepsi senin (kendinle, digerleriyle, isinle) iliskilerin icin tehlikeli.
  • e haliyle  (22.12.18 00:42:48)
Tavsiyeler için teşekkürler. Ben bunların tutumunu görene kadar isimi disiplinle yapan hatta amirlerden övgü alan biriydim. Ama baktım ki bunlar laklak muhabbet ediyor kimse de bişey demiyor benim de motivasyonum düştü. Demek ki iş yapmak değil insanlara yalakalık yapmak lazimmis dedim.

  • her gece aç  (22.12.18 00:52:48)
hic sevmem boyle dolayli dolayli laf sokmalara arkadan is cevirmelere vs. gec karsisina senin benle sorunun ne diye sor. varsa bir derdi gelsin soylesin. birsey demezse de yoneticine git durum boyle boyle diye soyle. onceden bunu bildirirsen sonradan isler buyurse "ben onceden bunu bildirdim" dersin.

  • crucio  (22.12.18 00:53:12)
Sordum rahatsiz oluyorum muhatap olma dedi. Artık ben de konuşmak istemiyorum zira asabım bozuluyor. Yöneticiler çuvaldızı kendine batır modundalar.

  • her gece aç  (22.12.18 00:59:39)
Erkeğimsi olanın kızlara yaltaklık etmesi yüzünden durum bu halde zaten en çok ona kızgınım.

  • her gece aç  (22.12.18 01:07:35)
Bu konuda bir cok defa soru sordugunuzu gordum, ayrica bazi konularda da takintilariniz oldugunu yazmissiniz. Bence taciz etmeseniz de kayginiz veya baska bir sebeple insanlari germis ve rahatsiz etmis olabilirsiniz bu kadar usteleyerek. Bence bu kisilerle artik herhangi bir sekilde temasa gecmeyin yapilacak ortak bir is vs olmadikca. Ve bulundugunuz yerde iyi bir terapist bulun. Bu is boyle giderse bir sure sonra işinize de mal olabilir.

  • red g  (22.12.18 01:11:40)
şu andan itibaren ivedi şekilde onlarla olan iletişimi en asgari seviyeye indirmen gerekiyor. çalıştığın kişilerle yakın iletişimde olmak önemlidir ancak türkiye'de bu genellikle senin de başına geldiği gibi boka sarıyor. sosyalleşmek için başka mecralara yönel, kafan daha rahat olacaktır.

  • ada meltemi  (22.12.18 01:17:20)
sürekli iş yerinle alakalı duyuru açıyorsun. acaba gereğinden fazla takıyor olabilir misin?

işini yap ve evine dön. iş yerinde zaten öyle samimi arkadaşlık olmaz ki.

ayrıca konunda taciz iftirası ile alakalı bi şey göremedim.
  • elorelia  (22.12.18 09:36:59 ~ 09:37:13)
taciz iftirasi nerede? detaylandirir misin?

  • cedex  (22.12.18 10:08:57)
Bu anlattıklarında taciz iftirasına dair hiçbir şey yok.
Adamlar senden hoşlanmamış, sana karşı cephe almışlar. Olan biten bu.

  • chitosan  (22.12.18 11:35:32)
bence sen sorunlu birisin. neredeyse eminim bundan

sorunlu oldugun için bu 3 kişi seni sevmiyor, seninle muhatap olmak istemiyorlar

taciz falan yok ayrıca. sorunlu oldugun için olayları yanlış değerlendiriyorsun.
  • dafuq  (22.12.18 11:40:53)
@dafuq sorunlu olmak milleti yalamamaksa evet öyleyim

  • her gece aç  (05.01.19 19:46:58)