[]

british shorthair'lar neden bu kadar pahalı?

bugün bi petshop'a girip meraktan alıcıymış gibi bi tane yavru british shorthair fiyatı sordum, 2750 lira dedi. tamam cins kedilerin parayla satılmasını içselleştirdim artık ama bu kadar para da çok değil mi ya neye göre biçiyorlar bu fiyatı alan olduğu sürece yavaş yavaş yükseltiyorlar mı napıyorlar?
 
aynen öyle. adamına göre fiyat daha çok. muhitten muhite bile değişiyor.
üreticiden üreticiye göre de değişiyor falan. değişik bir sistem. millet manyak.
ben sokakta bulmuştum bir tane :)
  • passion rules the game  (20.12.18 20:38:47) 
Ben de kısa tüylü kedi arayışındaydım, o cinse karar vermiştim. Petshoplara hem güvenmiyorum hem de pahalı oluyorlar dediğiniz gibi. Aynı ilçede yakınlarda birini bulmuştum internetten. Ondan yavru almıştım anne altından. Gayet güzel bakmış, beslemiş. Annesi de sağlıklıydı. Genelde 1-2 kere çiftleştirip kısırlaştırıyorlar. O zamanlar petshopta 1500 ise ben 500 vermiştim. O şekilde bakabilirsiniz.

Edit: Bu dediğim 5 sene önce tabi.
  • ananiyimioguz  (20.12.18 20:55:01 ~ 20:56:13) 
ararsanız barınaklarda, sokaklarda british, scottish var. tekir kadar ya da ne bileyim siyam kadar çok değil ama var.


  • casey  (20.12.18 21:25:17) 
Veren var demek ki o kadar. Ben de 1500 civarında diye biliyordum.


  • Fusha  (20.12.18 23:10:05 ~ 23:10:40) 
Ankarada bir arkadaşım 2500'e almıştı. İki tane. Öyle böyle değiller tabii, tanrısal bir tatlılık hâli sinmiş bu veletlerin üzerine. Geçen bir araştırmada okuduğuma göre de kafataslarının şekli itibariyle zihinsel engelli olup olmadıkları araştırılıyordu Scottish ve British'lerin. Bir kediye sahip olmak için bu kadar para harcayıp petshop sektörüne ve hayvan ticaretine destek olacağınıza barınaklarda veya sokaktan herhangi bir kediyi alıp sahiplenmeniz daha mantıklı ve vicdani olacaktır.


  • an extraordinary translator  (20.12.18 23:16:31) 
alıcısı var demek ki. bir canlıyı para verip almak nedir yav, hiç anlayamıcam bu kafa yapısını.


  • nice tnetennba  (20.12.18 23:38:38) 
Çünkü kediden daha az zihinsel muhakeme yeteneğine sahip şekilci insanımız o paraları verip hayvan ticaretine ortak olmakta bir beis görmüyor. Arz talep.


  • mutlusismankedi2015  (21.12.18 20:12:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.