[]

Araca standart donanım dışı ışık

Bugünlerde yoğun sis var buralarda. 1,5 m sonrası yok. Öndekinin sis farları filan açıksa 4 m geriden farkedebiliyorsun.

Bende düşündüm; acaba arabanın camların sol/sağ üst köşelere güçlü ledler döşemek (sarı veya kırmızı renkte) herhangi bir cezai durum oluşturur mu ?.


 
evet, kural dışıdır. polis isterse ceza yazar.


  • gkhncnzdgn  (20.12.18 18:28:31) 
O tip bir ışıklandırma görüşünü arttırmaz.

Şöyle şeyler kullanmak lazım.
goo.gl
goo.gl
goo.gl

Tabi bunları öyle her yerde her koşulda açamazsın, ceza sebebidir. Sisli, aşırı karanlık, arazi vb aydınlanma ihtiyacı olan yerlerde kullanabilirsin. Mesela karşıdan araç geldiğini gördüğün an kapatmalısın.
  • bos gezenin bos ustasi  (20.12.18 18:44:00) 
sisde arabanın üzerine güneşi de koysan görüşün artmaz aksine kendini kör edersin. Sisde görmenin normal ışıklı bir yolu yok. Ancak termal kamera falan.

Sis lambaları da zaten sen önünü gör diye değil de millet seni görsün diye.
  • yakuza123  (20.12.18 19:28:59) 
Ledler görmüştüm aliexpreste. Yere yatay çizgi veriyordu sis için


  • insomnia  (20.12.18 19:45:49) 
Benim görmek için böyle bir şey takmayı düşündüğümü nerden akıl ediyorsunuz ?


  • sumuklurakun  (20.12.18 21:24:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.