Kedi Sürekli Aynı Yeri Yalayarak Yara Yaptı

11 yaşında, kısırlaştırılmış, erkek kedi kişisi.

Göbeğinde bir yer var sürekli orayı yalıyor, en sonunda yara yaptı hatta.

Yiyişinde, gidişinde, duruşunda bir problem yok. Hayvan silah gibi. Tüyleri parlak, sık, dökülme yok öyle, sağlıklı yani.

Ama ne yaptıysak durduramıyoruz. Boş kalınca sıkılınca hemen yalıyor orayı.

Napak nası edek şimdi? Yara bandı yapıştırsam çıkartırken çok acıtır tüylü hayvan sonuçta.

Mantar olmadığına emin misiniz, rahatsız olduğu/kaşındığı için sürekli yalıyor olabilir.

  • kobuzchu kiz  (20.12.18 16:24:00)
psikolojik diye tahmin ettim. veterinere bir danışsanız iyi olur.

  • ninotevtidze  (20.12.18 16:24:23)
bol bir çoraptan kıyafet yapın, yarayla direkt bağlantısını kesin.

  • evde liyakat kalmamis  (20.12.18 16:24:30)
yaladığı bölgede ciddi bir ağrısı var.
kediler acı eşiği çok yüksek hayvanlardır, hal ve hareketlerinden bir acısı/ağrısı olduğunu anlamamanız çok normal. ancak belli ki bir iç hastalık söz konusu, bir an önce veteriner hekime göstermeniz gerekiyor.
veterinere gidene kadar da yalamaması için yapabileceğiniz tek şey huni boyunluk takmak, bant vs yapıştırdığınız anda arkanızı döndüğünüz gibi çıkarır ve o bölgeyi temizlemek için daha sık yalamaya başlar.
bir an önce veterinere gidin.
  • robin crusoe  (20.12.18 16:32:35 ~ 16:33:08)
Bizim kedi sindirim zorluğu yaşıyomuş meğer. Alt göbeğindeki tüyler yalaya yalaya azalmıştı mesela. Öyle bir şeyleri vardır belki.

  • inawen  (20.12.18 16:45:26)
yalamaması için vet.e gidip yakalık taktıracaksınız hani şu abajür gibi olandan.

  • suicides underground  (20.12.18 16:58:44)
mantar olası, başka bir sorun da olabilir ama illa bişey vardır. kediler boş yere öle sabit bir yeri yalamaz

  • oscar  (21.12.18 02:22:05)