uzaktan kontrol edilebilen kombi mantıklı mı?

biz çalışıyoruz kız kreşe gidiyor. evden en geç 10'da çıkıyoruz, en erken 18'de evde oluyoruz.

gün boyu açık kalmasındansa giderken kapatıp, gelince açmak daha tasarruflu olmaz mı? ve bunu, gelmeden önce ortamın ısınması için uzaktan kontrol edebilsek daha iyi olmaz mı?

var galiba öyle modeller.

öyle modeller var ama kombi insanları hep sürekli ama düşünk sıcanklıkta çalışmasının ekonomik olduğunu söylüyor, ben şahsen buna inanmıyorum.

  • killerbee  (20.12.18 15:06:33)
ben bunu denedim. sonuçta hem serin/soğuk eve geldim, hem de daha çok gaz tükettim.

kombiyi saatli açıp kapatmak için saatli priz yeterli, o kadar afili şeylere gerek yok. geleceğin saat sonuçta belli.
  • babilbaligi  (20.12.18 15:14:12)
Sorunuzun cevabı dijital programlı oda termostatı.

Gün gün saat saat program yapabilirsiniz, mesela;

Gece yatınca 00.00'da 20 derece, sabah 07.00'da 24 derece, 09.00'da 20 derece, 16.00'da 23 derece vs gibi yaşam saatlerine göre ayaryabilirsiniz.
  • John Bloor  (20.12.18 15:29:00)
Termostat kullaniyorum, programladim sabahlari dus alacagim zaman 2 saat erken calisiyor evi isitiyor biraz otomatik kapaniyor daha sonra eve gelmeye yakin calisiyor gece uyurken kapaniyor gayet kullanisli tavsiye ederim.

  • Boris  (20.12.18 15:54:07)
Dijital programlı oda termostatı kullanıyorum. İstediğim saatte yanıyor istediğim saatte sönüyor. Belli bir dereceye gelince otomatik yanıyor, sönüyor süper bir şey.

  • sta  (20.12.18 18:32:24)