[]

Gitar

Gitar virtüözlerine bir soru;

Üç-dört yıl önce gitar geçmişim oldu. Şimdi tekrar başlamak istiyorum. Ancak klasik gitardan ziyade ukulele, elektro veya bas gitara başlamayı düşünüyorum. Elektri sağlam pratik istiyor farkındayım. Bas gitar kullanmak bir nebze de olsa daha kolaysa ona veya ukuleleye başlamak istiyorum. Ne diyorsunuz? Önerinizi bekliyorum


 
bas gitar zor enstrumanlardan birisidir.

bas gitardan ton almak da zordur ama muhtelemen sen bunu uzun bir süre farkedemeyeceksin.

ben olsam elektro ile uğraşırdım.
  • killerbee  (20.12.18 00:16:19 ~ 00:16:55) 
Elektro hepsinden kolay. Ukuleleyi bilmem de 7-8 sene bass çaldım hobi olarak. Öyle kolay değil bass. Müzik bilginin, kulağının falan çok daha iyi olması lazım bass için. Elektroda bas pedala tek power akorla 1500 tane şarkı çalarsın.

Bass yapısı gereği çok daha farklı.
  • bos gezenin bos ustasi  (20.12.18 00:16:32) 
Elektroya başla derim ben de.


  • j r r tolkien hayrani  (20.12.18 00:18:45) 
Şeyi de hesaba katabilir miyiz, öğretmenim bir süre youtube olacak yalnızca


  • helena  (20.12.18 00:19:03) 
Youtube iyi kaynak. Başlangıç videolarından falan başlayıp rahat ilerlersin. Pes etmemek şartıyla tabii.


  • j r r tolkien hayrani  (20.12.18 00:20:20) 
bence her enstrüman için başlangıçta youtube üzerinden öğrenmek en büyük hatalardan biri. bir şeyi yanlış öğrendin mi düzeltmesi daha zor oluyor. ha illa youtube olacak diyorsan da bas gitar biraz daha zorlar o şekilde öğrenmesi.

bas gitarın öğrenim eğrisi mi ne deniyor türkçe bilmiyorum da ilk başta çok yatıktır eline alır ve anında bir şeyler çıkarabilmeye başlarsın tamam dersin ben hazırım bir adım daha ileri gideyim o zaman o eğri bi anda dikleşir ne olduğunu şaşırırsın. o yüzden bence bi tane elektro gitar al uzun vadede daha verimli olur çok pratik yapmaya vaktin olmayacaksa.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (20.12.18 00:27:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.