[]

Motor kaskı için pinlock

Bunlar standart mı oluyor yoksa markaya/modele göre mi almak lazım? Bir de 80 liraya da var, 150 liraya da? Çok fark olur mu aralarında? Bir bilen yol gösterirse çok sevineceğim.
 
markaya, modele göre alman lazım, vizorlerin/kaskların şekli şemali ölçüleri aynı değil çünkü.

kalite vs fiyat olarak ise yorum yapamayacağım. ilgili markaları internette aratıp yorumlara bakmanı tavsiye edebilirim en fazla .
  • selam  (20.12.18 07:46:46 ~ 07:46:57) 
Her model kaska göre özel üretim yok, ama yine de boyut açısından senin kaska göre olanına bakman lazım.

Pin-lock bir marka aslında, bu zımbırtıyı icat eden marka. 150 olan orjinal 80 olan başka markadır muhtemelen.

Aslında mantığı çok basit, vizörün içine bir katman daha vizör takıyorsunuz ve arada boşluk oluştuğu için ısı yalıtımı oluyor ve bu sayede buhar yapmıyor.

Ben olsam internetten almam, çünkü takması da problem. İstanbul'dayan Hasanpaşa'ya gidip bir kaç satıcıya sorarak uygun olanını alır ve taktırırsın.

Hemen orda da bi hohlayıp buhar yapıp yapmadığına bakarsın.
  • John Bloor  (20.12.18 09:39:31) 
her markanin olcusune gore ayri pinlock var. cunku arai'nin vizorunun sekli, mandali, cikintisi vs. shoei'ninkinden farkli.

john+1 dukkandan al. takmak kolay degil. vizoru cikaracaksin yerinden. iyice temizleyeceksin. telefon ekranina film takmak gibi.

super bir fark olusmadi bende pinlockla.
  • jimicik  (20.12.18 10:30:57) 
@jimicik aslında takmak o kadar zor değil, vizör'ü kask'tan söktükten sonra (marka modele göre değişiyor ama yine de çok zor değil, kitapçığında yada internette bulabilirsiniz )

vizörler nerede ise düz hale gelebilecek kadar esnek oluyorlar, bazı markalar vizörlerine kaza/düşme vb. durumlarda kırılmazlık garantisi dahi veriyor, yani vizörünüz kırıldı ise bu kırıldı diyip yeni vizör alabilirsiniz, kırılmaması gerekiyor çünkü kaza anında kırılıp göz ve çevresine hasar verebilir. Bu nedenle vizörünüze nazik olmanıza gerek yok.

vizor'ün ne kadar esnek olabileceğine dair fikir vermesi açısından şu videoya göz atabilirsiniz;

youtu.be
  • selam  (20.12.18 19:32:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.