[]

Bu arkadaş beni terslemiş mi

Aşağıdaki diyalogta a kişisi sizce de terslemiş mi byi ?

B: frenden ses gelio sence niye
A : fren balatasından olabilir bi baktır

3 hafta sonra
B : fren balatasına servis nasıl bakmalı. Burda hiç sallamadılar beni
A: daha önce de söylemiştim balataya baktır. Yetkili Servis dışında da bakabilirler 19.12.18de yazmışım sana

( geçmiş mesajından ekran görüntüsü atıyor)

A ve b arkadaştır.
Ben byim.
A'nın tutup da daha önce de söyledim deyip ekran görüntüsü atması sizce de tersleme gibi durmuyor mu. Zaten ekran görüntüsündeki eski mesajında bi içerik yok tek cümle : fren balatası..

 
terslemiş kankam. :(


 • datnet  (19.12.18 17:01:11) 
canı sıkılmış senden çıkarıyor


 • lcha  (19.12.18 17:07:42) 
Şöyle de olabilir. Bazen insanlar hiç selam vermeyip, hal hatır sormayıp, aynı insana bir konuda sürekli soru soruyorlar. Bilgisayardan anlayanlara, arabadan anlayanlara, enstrümanlardan anlayanlara çok oluyor bu. Benim tespitim tabii bu. O zaman insan sinirlenebiliyor bazen. İşi olmasa yazmayacak kişi işi olunca hemen bana yazıyor moduna girebiliyor. Belki öyle bir şeydir.


 • windowsguvenlikduvari  (19.12.18 17:12:13) 
Edit : her gün konuşup yazıştığım ve bana mesleki olarak zibilyon soru soran biri


 • photo85  (19.12.18 17:16:16) 
hiç bir tersleme yok bence. sadece açık ve net olmuş herhangi bir süsleme kelimesi kullanmadan.
ben de böyle bir insanım. ve sinir oluyorum yeni tanıştığım insanların her yazdığıma ne tersliyorsun, neden trip atıyorsun demesine. uzun süreli arkadaşlarım, sevgilim, ailem falan zaten demiyor beni bildikleri için. sevgisiz ya da soğuk birisi değilim, sadece gereksiz yumuşatıcı kullanmıyorum. muhatabım koca koca yetişkin insanlar, buna gerek olmaması gerektiğini düşünüyorum.

terslemek öyle olmaz böyle olur diye döşeyesim geliyor çoğu zaman ama yapmıyorum tabii ki.

yazılı iletişim ses tonundan ve vurgudan yoksun olduğu için ve herkes ha bire anlamsız ehiehi'ler veya benzeri emojiler kullandığı için bunları kullanmayan insan tersliyor gibi geliyor.

Canım A kişisi, seni anlıyorum.
Sevgili B kişisi, alınganlık etme, hayatı kimseye zorlaştırma.

Hürmetler...
 • miss copernicus cadisi  (19.12.18 17:32:54) 
Sacma sapan bir cevap vermis gercekten. Sen zaten onu dedigini biliyorsun, bence senin mesaji tam okumamis. Ften balatasini gorunce soyledik ya diye atarlanmis


 • red g  (19.12.18 17:47:09) 
adam seni düşünmüş, fren balatası yaşamsal bir parça zira....


 • Techsavvy  (19.12.18 17:53:43) 
Sen servise gidince frenden ses geliyor desen adamlar zaten bakarlar ,
Fren balatasına servis nasıl bakmalı demişssin , biraz ne bileyim nasıl bakmalı oluyor insan okuyunca :):) sorun değişik olmuş.

 • bnmzz  (20.12.18 09:12:21) 
Terslemiş gibi evet.

Asıl konu ise bu duyuru niye gönül işlerinde? Günlük hayatın karmaşası isimli bir kategori açın madem otu boku buraya taşıyacaksanız?
 • chicha  (20.12.18 09:59:42) 
daralmış aynı cevabı vermekten. aynı soruları sorup aynı cevapları alıp aksiyona geçmeyen arkadaşlarıma verdiğim tahammülsüz cevaba benziyor. normalde terslemeden yazmaya çalışırım ama modum düşükse cevap vermek zulüm geliyor.
problemine elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıp çözüm olarak frenlere baktır diye fikir vermiş. araba tamircisi değilse ya da onun kadar arabadan anlamıyorsa nasıl bakılacağını, tamir edileceğini bilemez. sanayiye, servise götürüp bilen kişiye sormak gerekiyor. çok dolmuşum yalnız :/

 • boyalı kuş  (20.12.18 10:29:54) 
Yazdigini tam okumamış ve terslemis. Şey diyebilirdi, "sen git böyle böyle de zaten onlar bakar ben de net bilmiyorum". Eğer bir de sana zibilyon soru soran biriyse ben olsam iliskimi tekrar düşünürüm.


 • piremses  (20.12.18 14:24:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.