[]

windows'u etkinleştir uyarısı

arkadaşlar biraz önce çok garip bişi oldu...

3-4 hafta kadar önce ekranın sağ alt köşesinde bu yazı çıktı. gugıl'a yazdım işte key mi ne satın almam gerekiyormuş. neyse sonra hallederiz dedim önemsemedim. bugün şu işi yapayım bari diye tekrar yazdım gugıl'a.

www.technopat.net

şurada birisi ''Üniversiteli bir tanıdığın varsa bedava etkinleştirebilir.'' yazmış. ben de üni okuyorum nasıl yapıyoruz diye bir duyuruya sorayım diye düşündüm. sonra hiç farkında değilim, yazı kendi kendine kaybolmuş. ne zaman olduğunu bilmiyorum. bilgisayarı açtığımda duruyordu. bilgisayarda hiçbir değişiklik de yapmadım. noluyor CIA filan mı izliyor beni??? :D korkuyorum :/

 
çokta garip bişey değil aslında. cia özellikle seni izliyor olabilir.


  • scudman1  (19.12.18 16:00:07) 
gerek yok, bir hatadan kaynaklanıyor o.

bilgisayarım'a sağ tıkla, özellikler'i seç. orada windows'un etkinleştirilmediğine dair mesajı göreceksin. yine aynı ekranda "windows'u etkinleştir" olacak, ona tıkla, etkinleştirecektir.
  • lordoz  (19.12.18 16:01:27) 
@lordoz olmadı, ürün anahtarı istiyor. orijinal değildi zaten benim windows. yani herhalde öyledir, bilgisayarcıda yükletmiştim.


  • sloth  (19.12.18 16:29:05) 
edu.tr uzantili e-posta adresine sahipsen bazi urunler ucretsizdi ama windows ucretsiz mi bilmiyorum.

olmadi malum ortamlara goz at.
olmadi n11'de ucuza windows var.
  • tabudeviren  (19.12.18 17:42:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.