[]

kombiyi bozdum sanırım

selamlar yine bi ev sıkıntımla duyuruda onlaynim.

geçenlerde benim kombinin -demirdöküm atron- ekranında kalorifer ibaresi yanıp sönmeye başladı. çok takılmadım bişiyi yoktur heralde diye düşünmek istedim. sonraki günlerde basınçla ilgili bi ekran yandi internetten baktım kombi altındaki vanayı açıp ayarlayabilirsiniz vs yazıyodu. çok açtım heralde basınç 3e dayandı kombi bi sürü su çıkardı dışarı. neyse sonra suyu boşaltmak için peteğin o kenarındaki şeyi açtım su çıkarttı basıncı 1 buçuklara düşürdüm. lakin son 1 haftadır koridordaki peteğe uzak ama doğalgaz borularına yakın ortada bi yerde su birikintisi oluşuyor. nerden geldiğini çözemiyorum çünkü ortada bi alan ve kenarlarında hiç su yok. kombiyi kapattım birkaç gün o su birikmiyordu takip ettim. ama suyun kaynağını çözemedim. napiim ben bunu şimdi. bi de hala arada on dakikada bir falan kombiden bi damla su damlıyor. illa kombici mi çağırayım benlik durumu çoktan mı geçmiş? yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler *-*


 
bir dahakine kombiyi resetlemeyi dene müdahele etmeden önce.ideal seviye 1.5 çok geçirme bu seviyeyi çünkü ısınan su genleşir ve olmadık yerden sızıntı yaratır.demek ki hala fazla su var safra attığına göre yada tazyikle açtıysan hava da olabilir purjör kelebeği varsa havasını yada safra atmayı deneyebilirsin.yine de sabit ısı çalıştır birkaç gün ve seviye kontrolü yap düzelir gibi.


  • jactantia  (16.12.18 22:54:34) 
"peteğe uzak ama doğalgaz borularına yakın" kalörifer tesisatına ait plastik borular mı bahsettiğin, yoksa içinden gaz geçen demir borular mı?

Plastik boru ise ek yerlerine dikkat li bak, ek yerlerinin altına bez koyup ıslanıp ıslanmadığını kontrol et. Ortada bir su varsa kaynağını bulmak zorundasın.
  • John Bloor  (17.12.18 09:47:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.