[]

Dönel kavşak

Geçiş üstünlüğü ada içindeki araçlara ait değil mi ?
Ben sanki hayatlarında ilk defa görmüş gibi dönel kavşak yapıp ada içindeki araçlara yol ver tabelası koyan belediyeler gördüm de. 
Ben de içerdekilerde diye biliyorum. Kıbrısta her yerde var. İçerdekine yol veriyosun önce. Geçen Ankarada bi yere de yapmışlar bundan. İçerdeki adam dışardakine yol veriyo. Çemberin içinde otobüs durağı var bi de hahahaha


  • Delay Fuze  (16.12.18 11:41:09) 
Kurallar var birde gercekler var yesilde geciyorsun yandan gelen dolmuscu ulan her yesilde gecilir mi diye silah gosteriyor normal seyler bu gorduklerin


  • basond  (16.12.18 11:42:54) 
Gündem de kaza görüntüleri var. Onu izleyin dönel kavşağı bilmiyoruz.


  • neymis  (16.12.18 11:43:26) 
@neymis kaza görüntülerinin bir kaçında da var bahsettiğim durum.

Bir kuralın standardı olur bence. Bir yerde içeridekilere bir yerde dışarıdakilere çok saçma.
  • sumuklurakun  (16.12.18 12:03:47) 
bizim millet hala bunu öğrenemedi, ada içinde dönerken önüme fırlayan araç sahipleriyle kaç defa burun buruna geldim ve kavga etmemek için de kendimi zor tuttum. dev ışıklı tabelalar yapsalar yeridir bu davarlar için.


  • uuth  (16.12.18 12:11:22) 
bi keresnde taksici dönel ada içindeki adama kızarken benden destek bekledi. ben de "ama trafik kurallarına göre yok öyle bir kural" diye efelendi. bu gibi sığırlar varken her gün cep telefonlarımıza sms bile gelmesi gerek.


  • kayisili turta  (16.12.18 12:56:33) 
Ben ada içinde araçların geçmesini beklerken dış kulvardan gelen ''hanım'' sürücü tarafından biçildim (sağ tarafı aldı götürdü). Gerçi cinsiyeti fark etmez davar her yerde davar. olan 3 bin liralık hasar kaydına oldu.

Kadının araçtan çıktıktan sonraki ilk lafı ''orda durulur mu beyfendi!'' olmuştu. siz anlayın artık.
  • Techsavvy  (16.12.18 13:03:27 ~ 13:05:15) 
Ben ehliyeti alirken kimse soylemedi, muhabbetlerde de gecmedi.
Yillar sonra tabeladan ogrendim.

Daha dogrusu bizim egitim sisteminde gecis ustunlugu konusulmuyor, sagdan gelene yol verilir kuralini da tesadufen ogrendim. Sordugum kimse de bilmiyordu.

Hani soldan genis sagdan dar donuluyor ya. Dun sagdan dar dondum arabayla carpisiyordum.
Adam yolun sol tarafini kullanmayi tercih etmis :) kurala da bakmamak lazim
  • acemi  (16.12.18 13:44:00) 
tabiiki de icerideki araca ait oncelik... yoksa nasil cikacak ki adam disariya???

Trafigin soldan (TR nin tersi) aktigi ulkelerde doner kavsaga (roundabout) yaklasan araca ada icine girmeden once sagdan geleb trafiga bakar. eger ada icinde arac varsa o onunden gecene kadar bekler. ada icinde gorunurde arac yoksa o da ada icine girer. bu sefer disaridaki araclar da onun cikmasini bekler.

kurala uymadan bencilce kullanan sofor uzun vadede yni durumun kendi basina da gelecegii bildigi icin seve seve uyar kurala.
  • parcxerox  (16.12.18 16:54:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.