Boğaz ağrısını ve şişlinliği indirecek kesin çözüm

Arıyorum. Yutkunamamak ve uyuyamamk deli etti. Önerilerinize talibim.
Teşekkürler.

Aynı durumdayım sabahın 5'inden beri uyuyamdım.
İnternette biraz araştırma yaptım.
Tavuk suyu çorba iyi geliyormuş aldım bir kase içtim, limonlu ve karabiberli.
Bol bol su içmek gerekiyormuş koca şişeyi yanıma aldım başlıyorum içmeye.
Bir de bal iyi gelirmiş, bal da aldım birazdan ona da bakacağım. Annem yerken limon da sık daha iyi gelir dedi, böyle yapacağım.
Bir de dondurmanın iyi geldiğini okudum bilgin olsun.

Ben adım adım hepsini deneyeceğim.

Şimdilik hafif yumuşama oldu ve yutkunmam daha kolay.

Geçmiş olsun.
  • mutekebbir  (15.12.18 09:50:40)
Benim kişisel çözümüm steril hale getirdiğim bir çatal ya da kaşığın sapını limona batırmak ve sonra boğazın yan taraflarına hafif bastırmak suretiyle sürmek. Kendin yapman zor olabilir, biri varsa ondan rica edebilirsin. Ne kadar sağlıklıdır bilemem, riski sende, ben işimi hep böyle çözüyorum; 2-3 tekrardan sonra anında rahatlıyor. O olmazsa limon, biraz sıcak su, karabiber ve tuz ile gargara.

Daha tıbbi çözüm ise majezik sprey.
  • Bruce  (15.12.18 10:20:37 ~ 10:21:34)
rakı ile gargara, boğma rakı varsa daha iyi.

  • halanne  (15.12.18 10:35:13)
Strefen pastil. Pahalı 30 TL ama kesin çözüm - en azından bende öyle oluyor-

  • birsürüsorumvar  (15.12.18 12:54:08)
kesin çözüm bir anda olmuyor maalesef. yani hokus pokusluk tek yöntem boğazınızı aldırmanız :)
çocukluğumda bademciklerim alıncı ve en ufacık bir üşütmede farenjite dönüyor boğazım.
annemin bulduğu çözüm çaya bir tane karanfil atmak. boğazı rahatlatıyor. sigara içiyorsanız bu süreçte kesinlikle içmeyin. ve çayı çorbayı çok sıcak içmeyin.
  • herocka  (15.12.18 12:58:20)
adaçayı

  • silver apple  (15.12.18 13:53:24)