[]

Sözlükteki kadın düşmanlığı

Artık çok ayrı bir seviyede değil mi? Hep mi böyleydi?
 
sözlükteki her şeyin düşmanlığı çok ayrı bir seviyeye ulaştı. sadece kadınlara has bir tutum değil.


 • benibenim  (13.12.18 13:38:49) 
son 16 yilda cok ayri bi seviyeye ulasmayan dusmanlik kaldi mi ki?


 • in vino veritas  (13.12.18 13:41:54 ~ 13:42:15) 
yoo değil.


 • datnet  (13.12.18 13:44:10) 
Erkek dusmanligindan daha az


 • acemi  (13.12.18 14:03:07) 
sağa sola sallayıp, ben bilirim, çok şey gördüm havasında olan çok yazar var, bence asıl problem bu.
diğer bir sorun ise övünmek ihtiyacı.

 • paco de lucia  (13.12.18 14:07:50) 
Sözlük artık çığrından çıktı, köşedeki kahvehaneden bir farkı kalmadı, hemen hemen aynı şeyler konuşuluyor. Dikkate almayınız.


 • apdulera  (13.12.18 14:20:26) 
Evet iğrenç boyutlarda. Golddigger kezolara olan nefretini tüm kadınlara mal eden, kendine alfa diyen iğrenç bir güruh var.


 • bos gezenin bos ustasi  (13.12.18 14:30:24) 
tek bir cinsiyete atfetmek doğru değil, tüm cinsel yönelimlere karşı bir tutum söz konusu. kaldı ki, her dönemde varolan bir olgu, sadece bu döneme özgü bir durum da değil. bu dönemi öncekilerden soyutlayan iki etken var biri internet diğeri sosyal medya. tüm ilişkiler sanal yaşanıyor artık, bunun da düşmanlığı körüklediği de su götürmez. daha az kullanmak, dayatılan kusursuzluğu aramamak lazım.


 • dalekcaan  (13.12.18 14:32:42) 
Duyuruda da varlar böyle tipler ama nispeten sayıları az. Bir çoğunu biliyorsunuz zaten nicklerini söylememe gerek yok. Az önce bi duyuruda daha gördüm aşağıya duyuru link bırakırdım mobil olmasam. Bir kadın tarafından ret mi yemişler ne olmuş böyle bir nefret yok. Evet sadece kadınlara değil neredeyse her şeye ama özellikle @boz gezen’in de dediği gibi golddiggerları tüm kadınlığa mâl ediyorlar. Sanki dünyadaki 3 milyar kadın birbirinin prototipiymiş gibi


 • helena  (13.12.18 15:42:47) 
Türkiye'deki, hatta dünyadaki kadın düşmanlığının yanında, küçücük bir fragman gibi.

Hep mi böyleydi? Küçük de olsa artış var tabii ama hep böyleydi. Hiç tersi olmadı.

Burada da var ama söylenilenin aksine az değil çok. Bazıları var bunu açık ediyor. Acemi mesela bunlardan biri bence. Yekten söyleyenler de var. Bazıları ise cinsiyetçi olduğunun farkında değil. Bunlar çok daha tehlikeli. Kendilerini eşitlikçi sanıyorlar.
 • windowsguvenlikduvari  (13.12.18 15:52:07 ~ 15:53:21) 
Öğretmen düşmanlığıyla yarışıyor son senelerde kadın düşmanlığı.


 • ketcapli dondurma  (13.12.18 17:41:40) 
Gundeme rastgele baktim en tepelerde bu var

eksisozluk.com

Dun otomatik kullanan adam midir vardi, 100 sayfa ikizler burcu erkegi var, issiz erkek x erkek y erkek tonla sey var.

Her kiz elestirisinde bamya pipili ve erken bosalan turk erkegi yaziyorlar.
Turk erkgi vs gollum vardi.
 • acemi  (13.12.18 20:20:02) 
hep böyle değildi maalesef, son bir senedir ayyuka çıktı iyicene. hem kadınlı cinsiyetçi başlıklar hem diğer yok alfa erkek the red pill yok mgtow yok kezofeminist başlıkları. organize bir mizojenist erkek grubu var bu konuda.
erkeklerden kadınlara sorular başlığı bile günde en az yüz abuk cinsiyetçi hakaretvari sorular alıyor biraz okursanız ne dediğimi anlarsınız daha iyi.

 • yine tek mactan yatan adam  (14.12.18 09:49:19) 
türk erkeğinin tek işi türk kadınıyla. ben bir türk kadını olarak türk erkeğine bu kadar takmış değilim. evet kadın düşmanlığı her yerde arttığı gibi sözlükte de arttı. sözlüğü belki 15 seneden beri okuyorum, toplumun yarısının diğer yarısına düşman olduğu başka zaman hatırlamıyorum. sistematik yapılıyor.
mesleklere karşı da aynı karalama devam ediyor. özellikle doktor, avukat, öğretmen.
doktor dayağı hak eder, avukat dolandırıcı, öğretmen sürekli tatil yapan yatan memur gibi.
 • damla sakızlı dondurma  (14.12.18 09:55:43 ~ 10:03:41) 
vasatlaşan toplum + kadına saygılı olmanın tanımının ve kapsamının değişmesi. önceden kadınlar tarafından dahi normal addedilen davranışların artık düşmanlık belirtilerine dahil edilmesinin de etkisi vardır.


 • zgrydn  (14.12.18 10:09:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.