[]

kaburgada zedelenme

iyi geceler herkese. bu gece ayagim kaydi ve sivri uclu masamsi bir seyin uzerine dustum, tam kaburgam carpti. asiri afalladim ve bir dakika kadar nefes alamadim dogru durust. sonra o ilk aci gecti. derin nefeste, en ufak harekette, oksururken batma hissi var. doktora gittim hemen. ekg ve rontgen falan cekildi. doktor kirik veya catlak yok, dokuyu zedelemissin dedi. bir hap uc krem verdi. simdi sorum su, boyle bir sey yasayan varsa ne kadar surede dogru durust nefes alabilmeye basladi? agrinin gecmesi ve tamamen iyilesme ne kadar surdu? cidden cok kisitlanmis durumdayim su an:(
 
Uzun sürecek muhtemelen, +1 ay falan.


  • dox  (12.12.18 02:19:56) 
1 ayda geçerse iyi


  • sekerse tehlike  (12.12.18 02:58:20) 
kaburga travmaları zor iyileşiyor, hele kırık falan olsaydı ki ucuz atlatmışsın, senelerce sürünürdün.(kaburga kırığından 3 senede tarifsiz acılar çeken ve iyileşemeyen insan tanıyorum ben, sen bence biraz şükret.)

bence bu süreçte çok dikkatli ol, kendini zorlayacak hiç bişey yapma, gerekiyorsa kontrole gitmeyi ihmal etme.
  • killerbee  (12.12.18 03:06:58 ~ 03:07:42) 
Ben kaburgamı kırdım. 10 gün sonunda ağrım tam azalmışken hapşurup kırığı tekrar oynattım 2 ay geçmedi ağrı. Geçen sene oldu bu olay halen o nokta sızlar zaman zaman. Çaresi de yok kaburganın. Ağrı kesiciye abanacaksın.


  • bos gezenin bos ustasi  (12.12.18 03:17:18) 
çok benzerini yaşadım, yan taraftan tam boşluğun bitişindeki kaburga kısmıma darbe aldım. hiç sürmediyse 15 - 20 gün yatıp kalkarken ağrısını çektim ve öyle böyle bir ağrı değil. yani normalde hiçbir şey yok fakat işte belli bir pozisyonda yatakta bile dönemiyordum. iki kere gidip film çektirdim bunda bir şey var diye..

ama hiçbir şey yokmuş, gerçekten sadece doku zedelenmesi miymiş neymiş. sonra kendiliğinden geçti. ama öyle bir ağrı ki kesin diyordum kırıldı bir şey orada, doktor anlayamadı falan..
  • lisw  (12.12.18 08:50:56) 
bana da halı saha macında rakibin dizi gelmişti
1 ay boyunca zor hareket etmiştim (yatakta sagdan sola dönemiyordum )
kırık cıkmadı ama zorlamıstı
sonra geçti
  • Harnold  (12.12.18 10:19:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.