[]

Bi türlü oturup ders çalışamıyorum

Siz nasıl motive oluyorsunuz.
Dikkat dağınıklığı filan değil. 
sizi motive edecek detaylar bulabilirsiniz.

yeni not defteri, gıcır bir kitap, yeni bir kalem vb.
  • iddaaci  (10.12.18 21:24:20) 
evde tek başına oturup çalışamıyorsan gayet doğal, oturup çalşışabilsen tuhaf olurdu bu kadar dikkat dağıtacak şey varken. kütüphane ya da toplu çalışmayı falan dene.


  • dox  (10.12.18 21:28:02) 
Pomodoro Tekniği


  • ovungec zeus  (10.12.18 21:34:29) 
Bir tane kronometre al. Günde kaç saat çalışman gerekiyorsa aşama aşama hedefine ulaş.
1 saatten 2 saatte süreyi yavaş yavaş artırarak dene.
Not: telefonun kronometresi olmaz. Telefon çalıştığın odadan farklı bi yere koy.
  • coca cola  (10.12.18 21:44:35 ~ 21:55:01) 
son saniyedeki adrenalinle ancak motive oluyorum.
son dakkacıyım. keşke ben de normal insan gibi motive olsam valla bigün kalp krizi geçircem korkuyorum

  • birsürüsorumvar  (10.12.18 22:03:20) 
pomodoro teknigi+1

bir de kendi vucut saatinizi bilin. hangi saatlerde beyniniz bilgileri daha cabuk ve daha iyi aliyor.. bunu da bilmekte fayda var.

motivasyon icin, bir sey yapmayin. sadece baslayin. cok dusunmeyin. baslamak icin motivasyonun gelmesini beklersen sonsuza kadar beklersin.
  • Leonardo~Da~Vinci  (10.12.18 22:11:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.