Siyah Kan - Jean-Christophe Grange

Polisiye kitap seven biri olarak 9/10 puan almis bu kitabi bitirdim.

Fena kitap degildi ama neden bu kadar yüksek not aldigini da anlamadim.

Kitaplarda yada filmlerde cercekcilik hissini kaybettigim anda kopuyorum. Sirf bu yüzden hayalet filmlerini hic sevmem, cünkü inanmadigim bir sey beni icine cekemiyor ve soguyorum.

Bu kitapta da katil iki kisiyi bölgenin en büyük polis merkezinden igne yapip bayiltarak arabasina kadar tasiyor...

Bu kitabi taniyanlar bu konu hakkinda fikirlerini belirtebilir mi? Neden bu kitap basyapit olarak görülüyor böyle sacma sapan detaylari varken?

*Ayrica akici dile sahip polisiye tavsiyelerinizede acigim.

Jean-Christophe Grange'ın kitapları genel olarak güzel, iyi bir hayalgücü var adamın insanlar seviyor bunu, Siyah Kan da böyle bir kitap, mantık aranmadığı sürece türünün iyi örneklerinden ama başyapıt değil tabii ki.

  • angelus  (10.12.18 15:40:58)
kitabı yıllar önce okumuştum. bahsettiğiniz ayrıntıları hatırlayamadım. ama bu kitabın başyapıt vs olduğunu düşünmüyorum, kim düşünmüş ki? klasik bi polisiye gerilimdir. fazla anlam yüklemiş gibisiniz. kızıl nehirler'i deneyebilirsiniz.

tess gerritsen cerrah ve çırak. lisede okumuştum bu ikisini. biri ilk biri ikinci kitap. aklımda çok iyi olarak kalmış.

sharp objects dizisini izledim ve çok beğendim. kitaptan uyarlama. eğer diziyi izlememiş olsaydım kitabı kesinlikle okurdum. bence bi şans verilebilir.

aslında harlan coben var bir de. 4-5 kitabını okudum. efsane denilemez ama idare eder. eğer ilgilenirsen hediye edebilirim, ben de verecek yer arıyordum.
  • elorelia  (10.12.18 15:46:37 ~ 15:47:17)
Grange'ın yazı dili bu şekilde. Hangi kitabını okusan bir dolu mantık hatasını çıkarabilirsin. Başyapıt değildi ama sürükleyici bir eserdi bana göre. Zaten gerçek olayları aktarmadığını, adı üstünde fiction olduğunu düşünürsek bunları da onun hayal gücüne bırakmak lazım.

Clive Cussler - Dirk Pitt serisini önerebilirim.
  • iwasbornonamountainside  (10.12.18 16:43:10)
Cidden milattan önce okumuştum bu kitabı.

bana polisiye öner dese birisi bu kitabı öneririm. Akıp gitmişti okurken.

Başyapıt olduğunu hiç duymadım ama okuduğum eğlendiğim iyi hatırladığım polisiyelerden benim için de.
  • AlsterWasser  (10.12.18 16:49:25)