WWF Türkiye'nin güvenirliği ne kadardır?

Merhabalar

Dün akşam sormuştum bir hediye tavsiyesi için de burayı öğrendim.

www.wwf.org.tr

Dünya geneli bir şirketin türkiye ayağı. Fakat sözlükte kötü şeyler de yazmışlar. Mesela bir arkadaşım için bir panda evlat edinmek istiyorum. Ama bu "evlat edinme" tam olarak ne oluyor ki? Pek anlayamadım.

Bir de güvenirliği biraz kafamı karıştırdı.

Fikirleriniz?

bir sey yapmadan once eksi sozluge ugrayip, konuyla alakali entry okuma aliskanligini birakali uzun zaman oldu. bir konu hakkinda fikir sahibi olmak icin bile ugramaz oldum artik.

kafasina esen istedigini yaziyor. bir marka senin istedigin gibi hareket edip dusunmuyor mu? saydir saydirdigin kadar. birine mi gicik oldun, saydir. ideolojine ters gidenler mi var, basligina gir yerden yere vur. ne curret dunya senin gibi dusunmuyor?

eksi sozluk guvenilir degil. mesela bir markayi ele alalim. entry girenin o markadan urun alip almadigini bilmiyorsun. almissa ve memnuniyetsizligini dile getiriyorsa bile hangi sartlar altinda kullanmis mi kullanmamis mi ne kadar surede kullanmis, bilmiyrouz. tek tarafli dinlemek pek mantikli degil.

entellektuel entryleri/yazilari haric tutuyorum. sozlugu ileri tasimaya devam eden cok degerli yazarlar var. onlarin hakkini yememek lazim.

demek istedigim, marka ve kurum ... vb. guvenilirligini ogrenmek icin eksi sozluk dogru yer degil.

bana sorarsan wwf turkiye guvenilir, evet.
  • Leonardo~Da~Vinci  (07.12.18 22:13:26 ~ 22:14:05)
Cevre orgutunun neyine guveneceksin anlamadim.
Bunlar para toplar sonra o parayla bisyeler yapar.

O seyleri de hic bilmezsin.
  • acemi  (08.12.18 00:27:15)