Son zamanlarda iyi film bulmakta bir tek zorlanan ben miyim?

Merhabalar

Son zamanlarda iyi film bulmakta zorlanıyorum. Tavsiye üzerine the guilty adlı filmi izledim, beğendim açıkçası genel olarak.

Ama son zamanlarda iyi olabilecek bir film tavsiyeniz var mı?

Filmlerin yerini dizi aldi. Bununla ilgili bircok hipotez var: modern yasamda kimsenim 2 saat film icin zaman ayiramamasi, odaklanma suresinin dusmesi... gibi oneriler var.

  • Traveller  (04.12.18 19:12:24)
Yalnız değilsin. Görsellik uçuyor oyunculuk ve senaryo yerlerde her daim. Çarpıcılık da yok.

  • bos gezenin bos ustasi  (04.12.18 19:16:54)
Çok uzun zamandır izlediğim iki iyi film var.

Biri Bohemian Rhapsody. Quenn hayranı olduğum için çok beğendim. Diğeri Arrival. Vasatın üstünde bir film.

Fazla da film izleyen biri değilim ama şu Superman v Batman, Avengers 1255, Spiderman Ultrasuper 12, Galaksinin koruyucuları bilmem kaç gibi başı sonu belli olan filmlerden acayip gına geldi. Orijinal senaryo neredeyse hiç yok uzun zamandır.
  • himmet dayi  (04.12.18 19:25:42)
@traveller

o hipotezi kim ortaya atmışsa ağır saçmalamış.
  • bir sevgi faresi jamal  (04.12.18 19:37:01)
Marvel denen çöp firma sektoru rahat birakana kadar boyle gidecek bu.

  • acemi  (04.12.18 20:02:54)
son zamanlar degil son 4-5 yildir iyi film yok (Arrival haric), zaten iyi film formulu buldular herkes onun benzerlerini uyguluyor, odullu iyi film denen seyler magdur gay, azinlik, gocmen uzerine; ozgunluk diye bir sey kalmadi

  • gezegen olan pluton  (04.12.18 20:17:04 ~ 20:17:53)
the lobster'ı beğendim. 2015 yılında vizyona girmiş.

  • biravekahve  (04.12.18 20:19:37)
tastedive.com buradan beğendiğin filmleri yazıp, ona benzeyen filmleri bulabilirsin. tabi the guilty gibi çok yeni olmayacak.

  • silver apple  (04.12.18 20:37:09)
ben de aksiyon fantastik marvel benzeri çöp filmlerden sıkılarak araya araya kuzey avrupa filmlerini keşfettim. tavsiye ediyorum.

  • aslil  (04.12.18 21:16:42)
anaakım sinema işin "sanat" boyutundan uzaklaşıp gişe boyutuna odaklandığından beri iyi filmler bağımsız ya da alternatif yönetmenlerden çıkıyor. koskoca amerikan film endüstrisi bile kendi bağımsız film endüstrisini oluşturmaya başladı. evet bu da bir ironi ama boku çıkana kadar faydalanabiliriz bu durumdan.

yorgos lanthimos son yılların en önemli yönetmenlerinden bir tanesi. kynodontas gibi bir başyapıttan sonra amerikan bağımsız film endüstrisine "kapak atmak" için tarzını değiştirdi. yukarıda da bahsi geçen lobster filmi bu yönetmenin sinemaya temel bakışını yunan yeni dalgasından çıkartıp bağımsız amerikana dönüştürmesinin en net örneklerinden biri. film güzel, anlatmak istedikleri var ve bunu ünlü oyuncularla anlatmayı başarıyor. ama aynı yönetmenin amerika'ya açılmadan önce çektiği kynodontas ile yan yana koyunca işin "endüstri" boyutunu daha iyi anlıyorsun. yine de, dediğim gibi, lobster blockbuster filmlerin yanında bir "sanat eseri" kalıyor.

son zamanlardan iyi filmler izlemek istiyorsan filmekimi ve istanbul uluslararası bağımsız filmler festivalinin 5-6 yıllık seçkilerinden en çok beğenilen filmleri izleyebilirsin. nerede ve nasıl arayacağını bildikten sonra zorlanmazsın zira -ve bilakis- bağımsız filmler daha yaygınlaşmaya ve daha çeşitlenmeye başladı.
  • Bruce  (04.12.18 21:30:51 ~ 21:31:59)
artık piyasa filmleri çekildiği için iyi film yapan pek kalmadı. iyiler de karınlarını doyurmak zorunda. bayağıdır iyi film izlemedim.

bir iki diziye sardım. güzel şeyler çıkıyor. deneyin.
  • zirvelerin ozgurlugu  (04.12.18 22:48:24)
www.imdb.com

izlemediyseniz tavsiye ederim.
  • trajikomix  (04.12.18 22:56:28)
nasıl film sevdiğinize bağlı.
gaspar noe, nuri bilge ceylan, micheal haneke, jean-luc godard, andrei zvyagintsev, asghar farhadi gibi yönetmenler yakın zamanda gayet sağlam filmler yaptılar.

  • mutlu yillar sana  (05.12.18 08:26:19 ~ 10:07:17)
Benim hala izlemediğim onlarca film olduğu içn ben zorlanmıyorum film bulmakta.

En güncel the ballad of buster scruggs öneririm
  • kablelvuku  (05.12.18 08:55:40)