[]

Led Tabela mı Floresan Tabela mı ?

Merhaba,
yakın zamanda bir restoran açmayı düşünüyoruz.
Yuvarlak şekilde, beyaz zemin üzerinde logomuz olacak şekilde planladık. (caps'teki gibi)
Fakat bunun iç kısmındaki ışıklandırmanın nasıl olması gerektiğini bilmiyoruz. Tabelanın bizim için şık ve lüks durması önemli o yüzden, Led mi olmalı floresan mı olmalı?
Tabelacının söylediğine göre led aydınlatma floresandan daha iyi aydınlatırmış ama yine de bi güvenemedim.
Led dediğimiz şeyler çok minik değil mi nasıl floresandan daha iyi aydınlatacak? Ben mi yanlış biliyorum acaba?

 
Led tabii ki.


  • veritaslibertas  (27.11.18 21:16:30) 
ledler çok güçlü olabilir boyutuna aldanmayın.


  • killerbee  (27.11.18 21:19:58) 
Şerit led olarak düşünme. Led'in birçok değişik ve güçlü uygulamaları var.


  • malheiros  (27.11.18 21:20:10) 
kompozit tabela tarzı ürünlerde genelde modül led kullanılır,boyut avantajı vardır kutu harf-logo aydınlatması için,bakım gerektirmez,renk sıcaklığı için alternatiflerin de olur.

tabela tarzı ürünlerde önemli olan ışığın homejen dağılması,aydınlatma için kullanılan ürünün dışarıdan bakıldığında belli olmamasıdır.
  • sealth  (27.11.18 21:47:21) 
Şöyle söyleyeyim. Eskiden TV ekranlarının arkasında sıra sıra floresan lamba olurdu. Şimdi ise onları kaldırdılar ve arkalarına LED koydular. Şu anda piyasadaki hemen hemen her TV'nin arkasında LED var artık.
Sence TV ekranlarında bir kötüleşme oldu mu peki? Aksine daha da güzelleşiyorlar eskilerine göre.

  • eksi was here  (28.11.18 07:59:42) 
Bütçen uygunsa şöyle bir şey tasarlayabilirim :

www.youtube.com

edit : Kasa tasarımı da olacak tabii ki, bu şekilde poster gibi durmayacak.
  • kimlanbu  (28.11.18 09:45:52 ~ 09:46:32) 
Bir tane led koymayacak ki, yeteri kadar sayıda yerleştirince tabela içindeki ışık kaynağı belli olmayacak kadar güçlü bir ışık olacak.

Şunun gibi üçlü gruplardan tabelanın formuna göre yeteri kadar yapıştıracak içine;

ae01.alicdn.com
  • John Bloor  (28.11.18 10:29:54 ~ 10:31:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.