xenon farcılar, far tutkunları - farfaralar

Selamlar,

Mercekli H11 yuvalı bir araba sahibiyim, gece aydınlatmasından çok memnun değilim, bir xenon mu taksam diyorum, bana güzel bir xenon far tavsiye eder misiniz? ya da sadece iyi bir ampul almak ışık kalitesini arttır mı? (araba 2016 mazda 3)

iyi ampul:
www.hepsiburada.com

xenon: ( bu iyimidir? )
www.hepsiburada.com

kaliteli marka neyse onu al, işini bilen adama yaptır.

dandik alırsan iki gün sonra arabam yandı diye gelirsin buralara.
  • killerbee  (26.11.18 13:07:56 ~ 13:08:11)
Bu xenon diye verdigin link xenon degil. Led ampul bu.
Bende led tavsiye edecegim fakat bu marka neyin nesidir bilemiyorum. Fiyati da fahisin de otesindeymis.
Aliexpress ten cree xhp70 çipli led ampullere bakin. Bunun yari fiyatindan daha dusuk fiyata 1. Kalite urun alirsiniz.
  • battal gemalmaz  (26.11.18 14:20:27)
xenon ile led' i aynı sanıyormuşum :) nedir aga bunların kaliteli markası? araştırdım led çok ısınıyor diyolar?

  • ravenudon  (26.11.18 15:00:29)
Gerçek zenon set alacaksın led ile uğraşmak istemiyorsan, madem mercek farın da var.

urun.gittigidiyor.com

Bunun gibi balastı ampülü ayrı ayrı olan bir set bak, forumlara bak tavsiyeleri dinle.
  • John Bloor  (26.11.18 17:42:36)
sonradan xenon takamazsın, yani takarsın tabi ama araç muayneden geçmez.

  • orpheus  (26.11.18 20:31:54)
@orpheus yaf neden geçmesin, üst pakette xenon far var, bende aynısını alıp taktırsam geçemeycek mi muayeneden? farlar zaten mercekli

  • ravenudon  (27.11.18 10:12:08)
xenon için mercekli far ve far yıkama olması gerekiyor diye hatırlıyorum.

Muayeneden geçer mi geçmez mi daha önce tecrübe edenlerden öğrenmek için forumlara bakmak lazım.

Hafif kusur ise sorun yok.

Edit: Otomatik far yükseklik ayarı da olmalıymış, yoksa muayeneden kalınıyormuş. Muayeneye gitmeden xenonları söküp normal ampül takabilirsiniz.
  • John Bloor  (27.11.18 10:18:22 ~ 10:23:23)