[]

Meyve bıçağının niye düz tarafı keskin?

Yemek yapmakla, bıçaklarla falan ilgisi minimumda olan bi insanım o yüzden bariz bir nedeni de olabilir ama bayadir merak ediyorum bunu. Diğer her bıçağın(en azindan benim gördüğüm) eğimli yeri keskin düz yeri kalın oluyor, ya da çift tarafli keskin olan da var. Meyve bicaklarinda niye ters şekilde düz taraf keskin? Hayatımda hiç meyve bıçağıyla meyve soymadım, daha çok peynir dilimlemek için falan kullanıyorum da meyve soyarken kolaylık mı sağliyor bu durum?
 
Daha tehlikesiz olsun diyedir sanırım, batma batırma ihtimali çok daha az çünkü.


  • John Bloor  (26.11.18 17:58:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.