[]

Amazon hakkında bir nevi anket

Tuttu mu dersiniz
1. Online alışverişte öncelik siteniz hangisi
Amazon
Hepsiburada
Gittigidiyor
Trendyol
Morhipo
Ve diğerleri
2. Genelde tercih ettiğiniz siteden ne tür ürünler alırsınız
3. Amazon size bir kargo firması yerine kendi nakliye firması ile hizmet verse tercih eder miydiniz
4. Online alışverişinizi click and collect / pick up center / amazon locker tarzı bi yerden alır mıydınız? Yani adresinize gelmese mesela bi avmdeki teslim noktasına gelse ordan alır mıydınız

 
1. Gittigidiyor

2. Herşey, cep telefonundan buzdolabına, oyuncaktan lektroniğe kadar.

3. Önemli olan fiyat avantajı.

4. Hayır (adresimde bulunamama imkanım yok)
  • John Bloor  (20.11.18 08:18:18) 
1. ucuzluk ve güvenilirlik önemli.bu sitelerden hangisi ucuzsa ona bakar, eğer satıcı da güvenilir ise onu tercih ederim.
2. her tür.
3. elbet ederdim ama öncelikli tercihim olmazdı.
4. bunun için bir kaç kere telefonda defalarca dil döktüm, "gideyim deponuzdan alayım" dedim ama yapmadılar. ilk tercihim olur.
  • teritori  (20.11.18 08:19:12) 
1- Hepsiburada
2- elektronik, giyim, süpermarket, kırtasiye
3- evet, hepsiburada'nın hepsiexpress servisi büyük avantaj
4- amazon locker olsa oradan alırım.
  • babilbaligi  (20.11.18 08:37:45) 
Sen ya amazonun adamısın yada mit ajanı :)

Cevaplar
1. Amazon hiç ilgimi çekmedi. Yani gittigidiyordan n11 den ne farkı var. Hepsiburada "her ne kadar rezaletleri meşhur olsa da" daha güvenilir geliyor. (Satıcısı hepsiburada olanlardan alıyorum) Ama mesela geçen bi akıllı saat almak istedim. n11, gg, hepsiburada yı açtım karşılaştırdım. Amazon aklıma gelmedi açıkçası. (Not: amazona söyle kampanya filan yapsın hacı. Böyle ameriga şöhreti ile tr de çok gelişemez bir yere kadar. Dağıtsın çekleri, yapsın bomba indirimleri sonra bi görüşelim)(Not 2: TR de ismini tutundurmak istiyorsa dolar kuru cart curt dinlemeyecek agresif davranacak. Donanımhaber Ölücülerine salsın çekleri filan bak nasıl ortam şenleniyor)

2. Aklına gelebilecek her şey ama sanki elektronik ağırlıklı

3. Valla bu tip firmalar Türkiye'yi istanbuldan ibaret sanıyor. Türkiyenin tüm büyükşehirlerinde bu hizmeti verebilecek mi ? Ayrıca resmi bir kurumda çalıştığım için kargolarla bi problem yaşamıyorum o yüzden bana fark etmez

4. 500 TL üzerinde, merakla beklediğim (playstation, bilgisayar, cep telefonu vs.) bi ürün ise gidip alırım. Flash Disk için uğraşmam

Amazona Selamlar :)
  • infernalcadre  (20.11.18 10:07:48) 
Tutmadı. Hepsiburada dan ya da n11 den gelen iş bilmez yöneticisi beceremedi bu işi.


N11 nasıl en başta 11 liralık kupon dagittiysa deli gibi bunların da yapacağı o. Yoksa iş yapmaz
  • westblack  (20.11.18 10:49:25) 
1. Hb amazon n11 gg. En ucuz hangisyse o.


2. Herşey

3. Vermese de tercih ediyorum.

4. Borusan denedi. Tutmadı. Hepsiburada 4 noktayla başladı. Tutmayacak.
  • valentinov  (20.11.18 11:38:11) 
1. Gittigidiyor
2. Ceptelefonu, elektronik ürünler, market ürünleri, külçe altın, oyuncak.
3. Amazon henüz tam olarak faaliyette değil, alelacele piyasaya girdiler, üstelik sessiz sedasız, ne bir reklam vardı, ne de indirim. İlk günlerde satılan ürünlerle stok kodları eşleşmedi, adam bebek arabası aldı ütü geldi.Donanımhaberden takip ediyorum, bazen çok düşük stoklu uygun fiyata ürünler satıyor ama kredi kartı kampanyası veya çek falan yok, kapanın elinde kalır tarzı bir satış yapınca sürekli iyi fiyat garantisi vermiş olmuyorsun, sadece belli bir kitle faydalanabiliyor. Kendi nakliyesinin olması çok da mühim değil.
4. Daha önce bukoliyle birkaç kargomu bana yakın bir yerden teslim almıştım, gayet güzel bir uygulamaydı. Çevremde, bana yakın bir yer olması önemli, haftasonu bir teslimat için AVM kalabalığına girip çıkmamalıyım, 30 dakikamı bunun için harcamamalıyım.
  • Tutkun  (20.11.18 14:03:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.