[]

Direksiyon sınavı

Merhaba
Bugün direksiyon sınavında hoca ile birbirimize girdik.az önce sürücü kursundan arandım ve "özür dilemem" için baskı yapıldı.sonuç olarak 1 yıl boyunca herhangi bir kursa kayıt yaptıramazmışım ve tüm sınav haklarım elimden alınabilirmiş.ben herhangi bir şekilde özür dilemeyeceğimi belirttim.yarın gidip şikayette bulunacağım zaten.bu durumda tam olarak neler olur?

Dağınık yazdım kusura bakmayın hala sinirim geçmedi.

 
geçmiş olsun, sakin ol.

detaylı anlat bakalım.

şimdi şöyle bir pislik yapıyolar , senin kaydını kurstan silmiyolar, silmeyince başka kursa da kyıt yaptıramazsın diye biliyorum. o yüzden bu çakallar hep önce kayıt yaptırtmaya çalışır. para istemez pul istemez kayıt yaptırmanı ister bu yüzden.

bi çaresini buluruz.

zamanında denizcilik kursunun teki yapmıştı bana böyle. telefon edip fiyat sordum 150 tl dedi 1 sınav için, hemen kaydını alalım dedi verdim bilgilerimi.

neyse kayıt yapmış oldum sınava , kursa gititm ertesi gün ücret ödemek için çıkarıdım 150 tl uzattım, bu sefer 300 lira çekti.

ya dedim nasıl olur? dün 150 dedin. kıvırdı, ben de girmiyorum sınava dedim parayı geri vermedi.. beni tehdit etti işte şu kadar zaman sınava giremezsin diye :)

karaköyde oldu olay.

oradan çıktım , 3 bina öteye bi tanıdığımın yanına gittim. ya dedim böyle böyle gemiye çıkacam bu adam bana böyle böyle yaptı diye, sen merak etme ben bilirim o şerefsizin ne mal olduğunu falan deyip telefonu kaldırdı. neyse öyle tehditler savuran, beni kazıklamak için ellerini ovuşturan eleman neredeyse çıkarıp cebime, para koyacaktı ama kurtulamadı. 20 senelik kursu sürezi olarak kapattırdım.
 • killerbee  (18.11.18 14:04:32 ~ 14:14:40) 
Haftalardır aynı bölgede araba kullanıyorum.tüm hocalarımın dikkatli ve iyi araba kullandığımı ve ilk sınavda ehliyeti alacağımı söylüyorlardı.ben de gayet sakin bir şekilde sınava başladım.önce aracın ön kısmını açıp teker teker anlattım.sonra arka kısma geçtim.reflektörün 30 m ileri koyulduğunu söyledim.önce buna kafayı taktı.sonra da bana ısrarla krikoyu,tekerleği falan göstermemi istedi.krikoyu görmüş değilim hiçbir hoca bunları ayrıntılı göstermedi.bunlara takılınca benim dikkatim dağıldı araca bindim.bu kez de "tekerleri kontrol ettin mi?" Diye sordu.tabi ki etmedim.indim baktım.araca binince sürücü kursundan hocaya "5 puan verdim buradab haberiniz olsun" dedi.

Sonra viraja girdim.diğer şeritteki araç yavaşladı.ben tam frene basacakken o benden önce davranıp frene abandı.araç durdu ben zınk diye kaldım.ben de "müdahale etmenize gerek yoktu ben zaten frene basacaktım" dedim.bir başladı konuşmaya "sen bana işimi mi öğretiyorsun!" Diye.

Sonra baktım pisleşecek kapattım konuyu.L park yapıyorum.bitti çıkmak üzereyim "hadi çıksana!" Diyor.ellerim titredi sinirden.en son paralel parkta tam dibindeyken gir buraya dedi.ben tam girdim bu kez kurstan hoca "ayy burası bizim değiiil" diyr bağırınca ben ani fren yaptım ve ilk kez dubaya çarptım

Araçtan inerken kapıyı bilerek sinirli bir şekildr kapattım.araçtan inip bana "sen bana öyle kapı çarpamazsın" falan dedi.sonra herhaldr bir 10 dakika tartıştık herkesin içinde.bana terbiyesiz falan da dedi.ben dr kendimi pek tutamadım ve açıkçası argo konuştum.en son hakkımda rapor tutacağını söyledi.
Şimdi de beni şikayet etmiş "gelsin benden özür dilesin" diyormuş.
 • Frances  (18.11.18 14:15:57) 
1 sene boyunca giremezsiniz doğru demiş kurs.


 • goodman  (18.11.18 14:16:50) 
sağlam bir sopa istiyormuş o.

hiç bir sikimsonik direksiyon hocası, hiç bir müşterisine öyle davranamaz. alenen terbiyesizlik ve sınırları çok aşmış.

eğer bana yapılsaydı çok pis uğraşır o kursun da hocanın da anasını ağlatırdım.

hatta büyük ihtimalle şu an karakoldaydık çünkü dayanamaz döverdim.

kurs bilgilerini yaz
 • killerbee  (18.11.18 14:18:22 ~ 14:19:21) 
@killerbee zaten kurstan aradıklarında "sizin adınız söylenince şaşırdık" dediler.adamı oradan parçalamadan ayrılabilmiş olmam mucize.

Sadece emeğime,harcanan paraya acıyorum.zor bir sınav da değil çok rahat geçerdim.
 • Frances  (18.11.18 14:20:41) 
tamam işte intikam zamanı gelmiş.


 • killerbee  (18.11.18 14:21:10) 
Sizin tarafınızdan anlatıldığı halde bana siz haksızsınız gibi geldi. Hoca biraz sinir bozucu davranmış ama siz de stres yönetimini hiç iyi yapamamışsınız bir kere panik yapıp dubaya çarpmak direkt hata mesela. Ya da kapıyı çarpıp çıkmak falan da baya ayıp ben sizi haksız buldum.


 • pastörizesüt  (18.11.18 14:22:22) 
Yarın MEB'e gidip şikayette bulunacağım zaten.işin ilginç tarafı bu adam sanırım benim kadın ve yaşça küçük olmama güvenerek önce bir havayla indi araçtan.sonra ben kendimi tutamayıp konuşmaa başlayınca araca bindi.etrafımızda bir sürü hoca vardı kimse müdahale etmedi ya şaka gibiydi.


 • Frances  (18.11.18 14:23:40) 
pastorize, insanın sinirlerini ayağa kaldırınca sürekli sürekli sürekli, insan soğukanlılığını koruyamaz. arkadaşın hataları normal.

olay becerememesi değil, hocanın tavrından dolayı sinir ve soğukkanlılığını koruyamaması.
 • killerbee  (18.11.18 14:24:43) 
@pastörizesüt genel olarak sakinimdir.o alanda defalarca araç kullandım.kaç kez kaza atlattık.yanımdaki hoca sinirlenirken ben sakin kalabildim.ben "frene basmanıza gerek yoktu vs." Dediğimde benimle o şekilde konuşmasaydı ben yine sakinliğimi koruyabilirdim.yol boyunca her şeye müdahale etti.yağmur yağıyor silecekleri çalıştırdım.çat diye kapattı.sonra tekrar açtı.aynaları kontrol ettiğimi gördüğü halde (şerit değiştirirken) üst üste tekrar tekrar sordu.


 • Frances  (18.11.18 14:28:10) 
@momento bunun bilerek sınav amaçlı yapıldığını düşünmüyorum açıkçası.normalde trafiğe de çıkmışlığım var.gayet sakinimdir ki bugün de bana bu şekilde davranıldığında kendimi sakinleştirmeyi bir süre başarabildim.ama sürekli müdahale edilmesi,dönüp yan koltukta bana tip tip bakması artık sabrımı taşırdı.zaten sonrasında da kursa "sadece frene bastığını ve benim o yüzden tepki verdiğimi" söylemiş.


 • Frances  (18.11.18 15:18:47) 
@lafacukur kesinlikle özür dilemem.tüm söylediklerimin de arkasındayım.sadece benden sonra sınava girecek birisiyle tanıştım sınav öncesi.kendisi 4.kez sınava giriyordu ve bana bazı hocaların sürücü kurslarıyla anlaşmalı olduklarını ve bazı öğrencileri bilerek bıraktıklarını söylemişti.ben büyük ihtimalle ilk sınavda geçecektim.böyle bir durum mu var diye düşünüyorum her ne kadar saçma da gelse.


 • Frances  (18.11.18 15:32:12) 
sakin olun. sogukkanliliginizi koruyun. egonuzu arabanin disinda birakin.

karsindaki bazi hafif olaylarda -mesela sozlu tartismalar- %100 hatali olsa bile, bazi seyleri gormezden, duymazdan gelmeli insan. bu olgunlugun bir nisanesidir. hakkini ararsin ama bir suru vakit kaybi, psikolojik olarak yorulma, maddi olarak yuk olarak doner insana.

amacin elinden geldigince cabuk bir sekilde ehliyetine kavusmak olmali. hocanin kim oldugu, kursta bana nasil davrandigi, ne gibi agir sozler sarfettigini gibi ehliyete kavusmama hicbir katki saglamayan seylere takilmamali.
 • Leonardo~Da~Vinci  (18.11.18 16:13:45) 
Şimdi burada kim haklı kim haksız konusuna girmeyeyim ama bu kurslar MEB'e bağlı biliyorsunuz, devlet işlerinde şikayetçi taraf olduğunda haklı çıkman çok olası değil, hele ki kurs böyle bir tutum takınmışsa. Onun dışında mevcut hocayla böyle bi sıkıntın varsa başka bi hocayla çalışmayı talep edersin iş çözülür, büyütülecek bir konu değil aslında. Bunlarla birlikte trafikte anana da küfredecekler levye de gösterecekler her şey olacak, biraz kontrollü olmak lazım.


 • angelus  (18.11.18 16:30:11) 
Bence hepiniz abartmissiniz ama en cok kurstan hocayi suclu buldum. Sen girdiginde mi aklina gelmis park yerinin kursun olmadigi?
Ben de yanlislikla ileri vites yapip dubaya carpmistim. Ise yarar mi bilmiyorum. Cimere yaz gitsin

 • durgunfoton  (18.11.18 17:07:43) 
bir işin sonucunda kim zarar görüyorsa o kaybedenidir.
kaybetmemek için ne yapman gerekiyorsa yapman lazımdı.........
sakin kalabilmek büyük bir nimet......
öfke kontrolü gerçekten çok az kişide var......

yazık olmuş emeklere......
ben 2. vitese takmadan ve park etmeden toplamda 1 km’den az araba sürerek almıştım ehliyetimi.......

geçmiş olsun........

son olarak: ben oldam özür dilerdim (ayı-dayı-köprü)
 • 2 tostos turan  (18.11.18 17:12:23) 
tamam belki haklısın belki değilsin bilmiyorum ama benim dikkat etmek istediğim konu şu;
1. öfke kontrolü
2. dayı - köprü - ayı

ah be kardeşim, geçmiş olsun. Özür dilemesen bile alttan almalısın.
 • xdenizx  (19.11.18 08:27:11) 
Mtsk sınav komisyou üyesiyim. Komisyonda 2 kişi olur, ayrıca usta öğretici olur araçta. Dubaya çarpmış olmanız kalma sebebidir. Komisyon rapor tutarsa 1 yıl görev alamazsınız. Şijayet ederseniz birşey çıkacağını sanmam. Ne zaman ki aynı komisyon üyesi hakkında prşpeşe şikayet gelir, o zaman çağırırlar, hayırdır hoca derler. Komisyon öğretmenlerden oluşur ve asıl sorunlu olanlar yaşını almış dinozor idarecilerdir. Genç öğretmenler halden anlar ve yapıcı olurlar genelde. Yaşlı idareci tayfasının çoğu egosu tavan yapmış beceriksiz ve yalaka tiplerden oluşur. Sizin yarım saat maruz kaldığınız durumu yeri geliyor yıllarca çekiyoruz.


 • insomnia  (19.11.18 09:38:16) 
komisyona şikayet etmende fayda yoksa, şahsına hakaret varsa savcılığa şikayet etmeni öneririm. ben olsam uğraşırdım yani.


 • damla sakızlı dondurma  (19.11.18 09:47:18) 
Başka kursa gidememe ve ehliyet alamama tehdidi tam da ülkemize yakışır kıvamda o konuda haklısınız bence alttan almak yerine hakkınızı arayın gerekli yerlere şikayet edin.

Ama sınav esnasında anlattıklarınız hakkında yorum yapmak çok doğru değil, belki aşırı panik yaptınız ama olaya objektif bakamıyorsunuz, sanırım sınav esnasında adayı stres altında denemek için bir kaç şey yapıyorlar, ben polis otosu tarafından taciz edilmiştim sonrasında muhtemelen böyle bir şey olduğu söylendi önemli olan sakin kalıp devam etmek, kendiniz kullanırken de zorluklarla karşılaşacaksınız.
 • tepsi degilim ben  (19.11.18 10:15:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.