Lizbon hakkinda bilgisi olan?

Ocak ayinda lizbonda 4 gün kadar bulunucaz. Araba kiralayip cevreyide gezmek istiyoruz.

Merak ettigimiz sey, park ve trafik sorunu yasarmiyiz?

Mutlaka gidin dediginiz yerler varmidir?

Delilik edip, portoya kadar aracla gidilmeli mi?

Lütfen bildiklerinizi yollayin gelsin.

mayıs sonunda portekiz turu yaptım 1 hafta kadar, lizbon içinde park sıkıntılı, içeri tarafta kalmama rağmen sahile yakın yere park etmemi önermişti airbnb ev sahibi. trafik sorunu yaşamaman için çok dikkatli olman lazım, yayalara hep öncelik vermelisin ve hız kurallarına uymalısın, aslında normalde de olması gereken şeyler yani. araba kiralarsan yakınlardaki güzel sahilleri de gezebilirsin.

Porto'ya gidememiştim ama içimde kaldı, araba olacaksa kesinlikle gitmelisin. oraya giden yol üzerinde aşağıdaki yerler var, Cabo da Roca'nın manzarası çok güzel, oraya giden yol yeşil ve sürmesi çok zevkli. buraya giderken Café da Natália çok şirin bir yer.

tr.foursquare.com

önerebileceğim bir yer de burası, yine yol üstü uğranabilir.
tr.foursquare.com

bunun dışında lizbon içinde yürünerek gezilebiliyor yürümeyi seviyorsanız, o yüzden lizbon'a ayrılacak günlerde araba kiralamak gereksiz olabilir. foursquare'i açıp lizbon içinde yürüyerek gezmek mantıklı.

lizbon manzarası görmek için seyir terası, sürekli müzik yapan insanlar vardı.
tr.foursquare.com

klasik, uğranması gereken nata satan cafe
tr.foursquare.com

ekmeksiz hamburger yenebilecek, normal restoranlardan farklı bir mekan
tr.foursquare.com

güzel pizzaları olan yerel bir mekan
tr.foursquare.com
  • notinhere  (14.11.18 11:59:05)
4 gunde ancak lizbon + sintra + cascais gezebilirsiniz.

Bu yerlerin hicbiri icin arabaya ihtiyaciniz yok bu arada. Sehir icinde araba kullanmak zaten felaket ve lizbonda her yere yuruyerek gidebilirsniz hemen hemen. Belem tower a da tramvay gidiyo.

Sintraya vs tren var ve oradan da her sight arasinda shuttle bus var zaten.

Algarve kismina gitmeyecekseniz araba ayak bagi.

Ben sadece 5 gun algarve kisminda araba kullandim ki arabasiz olmaz zaten orada.
porto-nazare,obidos, lizbon vs arabaya ihtiyac duymadim. Bunlar arasindaki ulasimda da.
  • kuehles blondes  (14.11.18 12:38:47)
Cincinya dukkani var bir tane oraya mutlaka gidin. Heryerde var aslinda.

Portoda sarap dukkani var bir tane unlu. Hatirlayamadim.

Lizbonda nata kahvesine erken giderseniz sira cok olmaz, yaninda da starbucks var zaten.

Cuzdanlariniza dikkat edin.

Tren varken arabayi bosver.tabi hangisi daha ucuza geliyor hesaplarsiniz. www.cp.pt
  • durgunfoton  (14.11.18 16:16:27 ~ 16:18:08)