[]

Karpal Tünel için

Merhaba.

Çevirmenim. Bundan dolayı sürekli klavye kullanıyorum. Mouse kullandığım değil de, sürekli klavye kullandığım elimde artık dayanılmaz bir ağrı olmaya başladı. Çok büyük ihtimalle karpal tünel. Ortopedi doktoruna da görüneceğim ama bunu azaltmak için neler yapıyorsunuz?

Özel eldivenler falan geçiriyor mu?

 
Klavyeyi kullanirken bileklerini sikistirmaman lazim. Altina destek koymalisin, ergonomik klavyeler var www.amazon.com

Bu serinin yeni modelleri de var.
  • acemi  (08.11.18 23:52:21) 
Soguk pres ve yuzmek iyi geliyormus, duzenli ara vermek de sartmis. Dun doktorum soyledi. Maalesef kesin bir cozumu yok. Ozel eldiveni duymadim, acemi´nin dedigi destekli klavyeyi degil de, klavye onune konulen ek destegi aldim ben, artik ise yaramiyor, yine de agriyor/sizliyor.


  • buf-e kür  (09.11.18 00:07:55 ~ 00:09:02) 
Bilek ateli +1


  • curukturpkokusu  (09.11.18 09:23:56) 
www.youtube.com
videonun sonlarına doğru paket lastiği ile yapılabilecek basit bir egzersizden bahsediyor, aklıma geldikçe yapmaya çalışıyorum ben

  • ruz  (09.11.18 13:04:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.