[]

Ekşiciler Özgür Demirtaş’ı Neden Sevmiyor?

Dikkat ediyorum, çok fazla sevmeyen var bu adamı. Adam öss’de derece yapmış, ülkenin en iyi okulunda okumuş, Amerika’da İngiltere’de phd vs. yapmış, şu anda da yine ülkenin en iyi okullarının birinde prof. ve ders veriyor, seminerler düzenliyor.

Twitter’da 1M takipçisi var, oradan makul şeyler söylüyor. Belki sayesinde yazılıma, elektroniğe yönelen birileri vardır.

Gel gör ki ekşiciler bunu “boş konuşan” biri olarak niteliyor. Hayır, adam be yapabilir ki başka? Neden sevmiyorlar bunu?

 
ben herkesin bildiği şeyleri derleyip çok yeniymiş gibi söyleyen, fakat iş muhatabını zikredip açıktan eleştirmeye gelince arazi olan bir profil sergilediği için sevmiyorum.


  • babilbaligi  (08.11.18 21:48:26) 
Çok popülist, alkış, pohpoh peşinde tavırları yüzünden.

İnsanlar samimiyeti ya da samimiyetsizliği çok kolay hissedebiliyor. Özgür Demirtaş da samimi olmadığı için kendiyle aynı düşünceyi savunan insanlar tarafından bile kabul görmüyor.
  • levent bilgen  (08.11.18 21:50:58) 
Popüler diye bok atıyolar. Ben çok severim. Böyle adamlar lazım dünyaya.


  • Delay Fuze  (08.11.18 21:57:12) 
Sevilmemesi enteresan aslında. Ben çok ölüp bitmem ama birçok konuda kendisiyle örtüşüyor fikirlerim. Bana göre fazla Amerikancı, fazla liberal, çok kapitalist düşünüyor zira ekonomist bu adam onu da anlıyorum. Ama bu bağlamda örtüşmüyor fikirlerim kendisiyle, onun haricinde biraz fazla kasıyor kendisini twitter'da aynı twiti spamlıyor 3-4 kere ilgi çekmek için falan.


  • bos gezenin bos ustasi  (08.11.18 22:04:25) 
Dünya değişiyor ve fikirler de kimsenin tekelinde değil. Söylenenlerin doğru olması da artık tek başına hiçbir şey ifade etmiyor. Kullanılan kitle iletişim yöntemleri, dil, tavır, maddi destekçiler ister istemez o kişiyi bir stereotipin içine sokuyor.

Toplum önünde olan herkes için sevilmemek de tıpkı sevilmek gibi çok normal. Birini sevmemek onu bilmeyi gerektirir. Hiç bilinmemekten daha iyidir onun için. Adından söz ettirmek kitap satmak için, motivasyon toplantılarına dolgun ücretle çağrılmak için güzel yol.
  • fermiparadoksu  (08.11.18 22:13:56) 
15 yasindaki facebook admini gibi oradan buradan icerik alip "bilim cok super" diye paylasip duruyor. delicesine takip edilme ve begenilme acligi var.


  • tabudeviren  (08.11.18 22:25:48) 
ben ünlü edildiği için sevmiyorum. kafam şişti gıy gıy gıy...
zatne fen liseleri diyip duruyor. onun söylediği şeyleri söyleyebilmek için profesör olmaya gerek yok, profesör olup da böyle şeyler söylemek de hafif kalıyor. gerçekten bir çözüm önerisi sunduğunu görmedim. bana yapıcı önerileri olan biri gibi gelmiyor. son zamanlarda zaten takip etmeyi bıraktım iyice.

şimdi bazı insanlar var mesela, televizyona çıktığında anlatıyor ve ufuk açıyor. bloomberg ht'de bazen denk geliyorum. cnn, habertürk, ntv gibi kanallarda gezip duran insanları ise dinlemiyorum. bolca boş ve faydasız muhabbet, bolca demagoji, bolca laf kalabalığı... benim de bir aklım var ben de o söylenenleri akıl edebiliyorum, neden onları dinlemek gereği duyayım? daha özel konularda özel çözümler sunan varsa onlar değerli insanlardır.

"eğitim kalitesi yükseltilmeli" demek yeterli mi? eğitimin kalitesinin nasıl yükseltileceği konusunda bir fikrin varsa açıklarsın, dinleriz.
  • attirmayin makedonun kafasini  (08.11.18 23:00:51) 
geçen hafta bugün bizim şirkete konferansa geldi.
adam zeki ve dolu bir adam. ama hiçbir şeyi beğenmeyen tiplerden.
kişiliği beni ilgilendirmiyor ama vizyonu çok iyi.

rusya'ya portakal satmakla muasır medeniyetler seviyesine erişemeyeceğimizi bilale anlatır gibi 300 kişiye anlattı ve mıh gibi aklımıza kazıdı.

devlet kanadında şu adamı kullanabilseler keşke
  • mukremin citir  (09.11.18 09:47:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.