2.el polo vs sıfır clio

merhabalar,
72bin tl civarı, 2. el 2015-16 model,benzinli, 1.2 otomatik, 60bin km altı comfortline polo almak mı yoksa
84,5 bin tl'ye sıfır, 1.2 otomatik benzinli, joy paket clio almak mı daha mantıklı?

öncelikle aracı istanbulda kullanacağım ve güvenlik önemli. şoförlüğüm acemiliği atma aşamasında, ve aracı 4-5 sene değiştirmemeyi düşünüyorum.

polo
ben ikinci elciyim, temiz bulursam sifir almam.

  • cedex  (06.11.18 11:18:21)
polo tabi ki de alman.

  • mikahakkinen  (06.11.18 11:24:19)
poloooo +1

  • alaimisema  (06.11.18 11:28:58)
Sıfır araç her zaman iyidir. 50-60 bin ve 4 sene az değil. Telefonunu 4 sene kullan bakalım ne hale geliyor :)

  • bos gezenin bos ustasi  (06.11.18 11:43:52)
Polo dedigin 60binde zaten sanziman arizasi verecek.

Guvenlik ikisinde de ayni.

Su alman çöplerine "abi alman ya" demeyi birakin artik. Alman dedigin solingen falandir volkswagen alman çöpü.
  • acemi  (06.11.18 12:04:57 ~ 12:12:55)
2. el clio. ayrica almansa ne olmus? polodan bahsediyoruz.

  • a340  (06.11.18 13:21:12)
Polo dediğin araba öğrenci arabası başka ülkelerde alman diyorlar hala şaka gibi haha

  • bos gezenin bos ustasi  (06.11.18 13:34:50)
sıfır renault tabi ki. en donanımsız model bile olsa sıfırı tercih ederim.

bütçe kısıtlamam olmasa her zaman sıfır araba tercihimdir.
  • tabudeviren  (06.11.18 13:47:34)
0 polonun nerdeyse 100.000 TL olduğu yerde poloya öğrenci arabası demek, o nasıl öğrencilik lan öyle?

  • hlt1985  (06.11.18 14:19:24)
sıfır clio

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (06.11.18 14:31:21)
vw alman çöpü mü? kardeş şu an da dünyanın en iyi motorlarını yapan firmadır kendisi. tsi motorunun üstüne motor yok. ayrıca vw yüzyılın aracı seçilen golfü yapan firma. kendi aracım vw değil. tecrübe etmeden solingenle arabayı karşılaştırmak nedir ya?

  • mikahakkinen  (06.11.18 16:15:33)
Bugun hit olan dsg basligina bakan yok herhalde.

eksisozluk.com

Almanya'nin en kalitesiz markasi vw. Dunyaya arizalariyla nam salmistir. Amerikada milyon tanesini sahtekar diye cole dizdiler yok olsun diye bekliyorlar.
  • acemi  (06.11.18 19:25:27)
dsg şanzıman 2014ten sonra çok sıkıntı verdi ancak bu renaulttan kötü olduğunu göstermez. amerikada çöp olma sebebide emisyon değerlerinde çakallık yapıp farklı göstermesi.

dahada desteksiz bilmeden yorum yapıyorsun @acemi almanların en çöp arabası opeldir kronik arızalardan kurtulmaz. eğer gittiysen sanayiye en sıkıntısız araçların toyota ve vw olduğunu ustalardan duyarsın.

hea renault ne konuda iyi sadece dizel motorda iyi. vw 2.elde serviste genel değer görme de hatta motor ve kalitede de renaultu ezer.

renault talisman mı? passat cc mi? karşılaştır kararını ver.
  • mikahakkinen  (07.11.18 00:01:11)