traş ve tahriş

jilet ile traşta 3. deneyimim. boyun kısmını mahvediyorum. şu an sivilce dolu üzerinden geçince de patlıyorlar haliyle.

yüzümü sıcak su ile ıslatıp, hassas ciltler için traş köpüğü kullanıyorum. traş sonrası da krem sürüyorum. şu an kaşıntıdan ölcem.

ne yapayım ben? sivilceler geçene kadar bekleyip sonra traş tekniği mi değiştireyim? boyun kısmını nasıl alıyoruz resimli anlatım falan lazım bana artık.

bu işin daha askerliği var olm.

-Sakalının uzama yönü bölgesel farklılık gösterebilir. Hangi yöne uzuyorsa o bölgede tıraş bıçağını o yönde sür.
-Banyodan çıktıktan hemen sonra tıraş ol.
-Gillette Fusion ProGlide kullan.
-Öpüşmeyeceksen tek perdah ile yetin.
  • oguz altun  (01.11.18 10:18:35 ~ 10:19:01)
berbere git sana nasıl yapman gerektiğini anlatsın. bir süre o bölgeyi rahatlatman lazım.

  • mikahakkinen  (01.11.18 10:36:42)
sicak suyla yumusat. tiraj jeli kullan, kopugu degil. hareketlerin yavas olsun. cok da bastirma.

  • baldur2  (01.11.18 10:41:17)
Her şeyin anahtarı iyi bir jilet. Mach 3 veya daha kaliteli bir şey kullanmayınca benim yüzüm de kanıyor ve kesiliyor.

  • hitokiri kenshin  (01.11.18 10:57:30)
sakalların zıt yönüne doğru traş oluyor olabilir misiniz?

diğer deyişle sinek kaydı?
  • bana nicki gerek nicki  (01.11.18 12:19:08 ~ 12:19:25)
Köpük falan hikaye. 5 liraya bir adet Arko berber tıraş sabunu alıyorsun, bir de fırça. Yüzünü sıcak suyla ıslatıp sabunu yüzüne sürüyorsun. Üstüne fırçayı ıslatıp sabuna sürterek köpürtüyorsun. Sonra fırçayla yüzündeki sabunu da köpürt. En rahat, en tahrişsiz tıraş böyle oluyor. Ben de çok farklı ürün denedim ama mutluluğu 5 liralık sabunda buldum. Bıçak olarak gilette fusion proglide.

  • catch the arrow  (01.11.18 14:58:25)