2. El araç uzmanlarına bir soru

Merhaba arkadaşlar

Almayı düşündüğüm araç 2015 Nissan qashqai 1.6 dizel otomatik.

Km 65.000 de. Fiyat emsallerine göre piyasa ortalaması bir tık altında.

Araç sahibi inşaat içi yapıyor daire karşılığı almış arabayı.

Ruhsat görüntüsü bende. Sadece yan kapılarda boya var. Hasar kaydı miktar yazmıyor.
.
Nissan bayiinde serviste çalışan bir yakınım şase numarası ile kontrol etti aracın 10,20,30 bin bakımları serviste yapılmış. 40 ve 50 bin bakımları serviste görünmüyor ve 60 bin bakımı yine serviste yapılmış. Servisteki yakınım eksik olan iki bakıma ait fatura görüntüsü bulursam teyit edebileceğini söyledi. Servis bakım kaydı sisteme girilmemiş olabilirmiş.

Eğer öyleyse fatura görüntüsü veya hangi serviste yapıldığı bilgisi teyit etmek için yeterli. Araç sahibi eski sahibine ulaşıp yarın bu konuyu çözmeye çalışacak bak.

İlk tescil tarihi 29.12.2015. Yani 2018 sonuna kadar garanti devam ediyor olması lazım.

Gelelim sorulara;

Garanti devam ediyorsa ben garantiyi uzatabilir miyim? Sizce değer mi?
Araç nasıl sizce. Yani demek istediğim bu servis kaydı mevzusu sıkıntı yaratır mı?

Garanti uzatma hemen aldığında kısıtlı bir zaman veya kmde yapabileceğin birşey

Bir de uzatma garantisi servisin verdiği nir garanti değil. Sigorta firmasının yaptığı bir poliçe. Yani servis gibi değil.
  • efruz  (29.10.18 22:04:44)
şase numarası veya plaka ile yapılan kontroller bir işe yaramaz, hepsi yalan dolan. geçen ay hayatı kaymış minibüsleri toplayıp hasarsız diye satan bir yerden araba aldık. adam da kimseye güvenmeyin dedi. sanayide kaportacıda şase numarasına bakım işleyecek makine yok. servisteki yakınınız eğer cidden güvenilir bir yakınınızsa düzgün bir expertiz numarası versin size, didik didik baktırın.

  • Tears of Devil  (29.10.18 22:18:55)
Belli ki garantisi bitene kadar servise gitmiş, 10-20-30 bin km bakımları serviste yapılmış. Sonra 40 ve 50 bin bakımları özel servisde yapılmış, haklı da insan yetkili servise niye gitsin ki garanti yoksa?

60 bin bakımını da size aracı satmak isteyen kişi yetkili servise gidip yaptırmıştır herhalde.

Tam bir ekspertiz yaptırın, değişen parçası yok sadece iki kapıda boya varsa fiyat da uygunsa alın.

Değişen parça varsa ön ve arkadan büyük bir darbeden değilse düşünülebilir, fiyatı da ona göre olmalı.
  • John Bloor  (30.10.18 08:54:02)
hasar kaydını mesaj atarak öğren eğer çıkmıyorsa cebinden yaptırmıştır. araç piyasanın ne kadar altında oda önemli. bende garantim bitince özel serviste yaptırıyorum.2. el araçta dikkat edilmesi gerek 2 3 şey vardır. 1.cisi ön kaputtan araç darbe almış mı 2.cisi kmsi ve şanzımanı(otomatiklerde şanzıman önemli) 3.aracın pert kaydı var mı? aracın hasar kaydı yüksekse al satı zor olur.

  • mikahakkinen  (30.10.18 09:21:38)