[]

Cama güvercin geldi

Guvercinin görünürde bi aksakligi yok fakat tam ucamiyor. Sanırım boceklenmis ya da bitlenmis bilemedim. Karton kutuya koydum nasıl temizlerim bocekten?
Bu şekilde birakirsam muhtemelen ölür. Daha önce hiç güvercin bakmadım 
kuş forumuna sor, buradan zor.

mesela bazı tozlar var, daha çok kedi köpek için kullanılıyor, zemine döküyorsun, kokusundan rahatsız olup gidiyor bu tür haşereler. tabi bu tozlar kedi köpek üstüne de sürülüp bir süre sonra silkelenerek temizleniyor ama kuş oldu mu herşey değişiyor.

tabi buna gelene kadar parazit damlaları kullanılıyor da kuş deyince kalıyoruz böyle.
  • killerbee  (28.10.18 18:48:42 ~ 18:49:18) 
böceklerin üzerinde görünüyor olması lazım. pet shoplarda satılan Herbio Avispray diye bir ürün var. böceklenen bir yavrunun üzerinde kullandım ben geceden sabaha kadar bir şeyi kalmadı. böcek yoksa bile kullanmanın sakıncası yok, tüyleri ve cildi için de temizleyeci ve olası böceklenmelere karşı koruyucu. kuşların taşıyıcı olduklarını unutmamanı evini ve kendini de korumanı öneririm.


  • denef  (28.10.18 20:54:19) 
Aynen görünüyor, deniycem teşekkürler


  • mirty  (28.10.18 21:04:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.