[]

sigorta atması

yeni evde sürekli sigorta atması problemi yaşıyoruz. ana sigorta atıyor. normalde açtığımızda geri geliyordu 1-2 gün sıkıntı yaşamıyorduk, dün ana sigorta attı yine, açınca evdeki sigorta attı. evdekini açınca aşağıdaki attı. böyle sonsuz bir döngü var. her şeyin fişini çektik bu arada. yine de atıyor. neden olabilir bu? ev sahibi elektrikçi yollayacak yollamadı bir türlü. dünden beri elektriğimiz yok. teşekkürler
 
Her şeyin fişini çektiyseniz tesisatta kaçak olabilir. Sigorta dediğiniz muhtemelen kaçak akım rolesi.

Fişleri çekmek yerine panodaki tüm tekli sigortaları off konumuna getirin. Ardından kaçak akım rölesini kaldırın, yine atıyorsa röle arızalı olabilir. Tümünü indirdikten sonra atmıyorsa teker teker kaldırın, hangi tesisatta kaçak olduğunu bulabilirsiniz.

Diğer yandan elektrikçi gelip kaçak akım rölesini şöntleyebilir ya da atmasın diye 300mA takmak isteyebilir bu duruma izin vermeyin. Ev tesisatında 30mA artık akım anahtarı bulunmalıdır.
  • goodz  (28.10.18 13:49:32) 
bir yerde takılı duran (tüm girişleri boş olsada) çoklu priz varsa o da kısa devre yapıyor olabilir. @goodz'ın dediği gibi tek tek deneyerek bulabilirsiniz.


  • helenart  (28.10.18 14:45:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.