[]

Araziye kurulan su deposunun izinsiz bir şekilde kullanılması

Merhaba herkese,

25 sene önce civarı İzmir'de köylere su dağıtımıyla kimse ilgilenmiyormuş sanırım(herhangi bir bilgim yok,maalesef bu gibi sebeplerden ötürü köylülerin %70'i AKP'ye fanatikçe bağlı).Köylüler de kendi işlerini kendileri çözmüşler.Köye dağlardan gelen suyu toplamak için yüksek biryerde su deposu kurulması gerekmiş ve dedem arazisine su deposu kurulmasına izin vermiş.(Herhangi bir belge felan yok,köylüler arasında geçiyor olay zaten.)

10 sene öncesine kadar köylüyer dağlardan gelen suyu bedava bir şekilde , bu depo vasıtasıyla kullanıyorlardı.Yaklaşık 10 sene önce İZSU geliyor ve her eve su saati takıyor ve bu depoyu su dağıtımı için kullanmaya başlıyor.

10 senedir İZSU bu depoyu faal bir şekilde, herhangi bir şekilde ücret ödemeden, köydeki hanelere su dağıtmak için kullanıyor.

Son birkaç aydır bu arazinin satılması gündemde.Şimdi sorularım şunlar:

1)Arazi satılırken bu depo herhangi bir sorun çıkarır mı ?
2)İZSU bu depoyu izinsiz kullandığı için bir cezaya çarptırılabilir mi ?

Buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler.Yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum.

 
hahahaha. harika ya. abi, köylü toplansın gitsin izsu'ya. hayırdır kardeşim, benim yaptığım depodan nasıl bana su satarsın desenize. oranın gayet normal bir şekilde kamulaştırılmış olması lazım. kamulaştırılmadığına emin misiniz?


  • blue eyes white dragon  (21.10.18 23:43:52) 
Blue eyes in dedigi gibi kamulastirma gerekiyor.canakkale de bana ait bir yeri ay i sekilde kullanim icin kendileri karar verip direk yazi gonderdiler kamulastirma diye.dedim itiraz etsem yapmama durumunuz olur mu diye yemez dediler kisaca ve kamulastirdilar.ben imza verdikten bir sure sonra parasi hesabima gonderildi.


  • duptıs  (22.10.18 00:58:46) 
Şuan kamulaştırılmamış vaziyette 3 kişilik müşterek tapu var.


  • edi pakbayram  (22.10.18 01:09:52) 
£#$½^+%&/ komediye gel. :D Bence siz bunu bir avukata danışın.


  • Barbaros59  (22.10.18 01:35:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.