[]

Lomber intervertebral disk travmatik yırtığı ne olaki?

Arkadaşlar geçen pazar aracımı yıkadıktan sonra şiddetli bir bel ağrısı ile tabiri caizse yamuldum. Yengeç gibi yan yan yürüdüm bir kaç gün ağrı kesiciler, kremler fayda etmedi ortopedi doktoruna gittim. Otur kalk yat ağrı var mı şeklinde muayne etti. "fıtık veya fıtık patlaması değil" dedi ve dikloron, muscoril iğne ile muscoflex krem verdi mr istedi. Mr sonucu daha çıkmadı. Ağrılarım epey azalmakla birlikte halen var. Nedir sizce bu ve ne zaman diner bu ağrılar?
 
Lomber bölge bildiğim kadarıyla sırtınızın alt bölgesi oluyor. Üst bölgede torakolomber diye geçiyor.

Farklı bir doktora daha git istersen.
  • sethcohen  (20.10.18 15:01:39) 
geçmiş olsun öncelikle. zaten mr çekilmiş artık kesin sonucu mr ile görebilirsiniz ancak öncesinde yapılacak sağlıklı bir muayene ile bunun en azından ne olmadığı belli olur. verdiğiniz başlık'ın türkçe tercümesi beldeki disklerde yırtık olduğudur. bu da "fıtık"ın bir türüdür diyebiliriz. ancak bir de faset eklem tutulumu diye ayrı bir rahatsızlık var ki bence doktorunuz bundan şüphelenmiş. ani tutulumlara bağlı şekilde bel omurlarının kitlenmesi olayı. ona bağlı olarak kas sinir ne varsa kilit hale geliyor. tavsiyem ağrılı hareketlerden kaçının, ve refere edilen bir Fizyoterapist'e görünün.


  • karnim doymak bilmedi  (20.10.18 23:28:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.