[]

kibirli olup olmadığımı nasıl tespit edebilirim?

sb
 
Bu soruyu soruyor olmanız henüz dirgenib çenenize saplanmadığını gösterir. Mütekebbirseniz dahi o kadar da değilmiş, önlenebilecek bir durum.


  • farabi  (11.10.18 23:24:40) 
Hayatınızdaki sorunların sebebinin sizin hatalarınızdan kaynaklı mı yoksa dış/çevresel etkenler yüzünden mi olduğu sorusuna verdiğiniz cevap. (Dış etkenler her sorunda sıklıkla konu oluyorsa ihtimal artıyor.)

Prestiji toplum nezdinde görece düşük profilli bir işte çalışmaktan olası utanç duyma eşiğinizin düşük olması.

Övgü ve hakkınızdaki beğeni cümlelerinin hoşunuza gitmesi. (Haklı bile olsa)
  • levent bilgen  (11.10.18 23:40:28) 
kendinizi sandığınız şey ile elde ettikleriniz ne kadar birbirini karşılıyor, mesela çok bilgili olduğunuzu düşüyorsunuz ama bildiğiniz konuda somut olarak ne kadar başarılısınız, sonuç olarak elde ettiğiniz bir şey var mı ve bu ne kadar değerli. Bunlar birbirini karşılıyor ise kibir denemez buna ama sandığınız şey daha fazla ise kibir++.


  • gezegen olan pluton  (12.10.18 00:09:49 ~ 00:10:48) 
Kibir arapca kokenlidir. Buyukluk taslama anlami tasir.
Kokeni kebir kelimesiyle ayni.
Kebir de buyuk demek.Ezanda gecen "Ekber" ise en buyuk demek oluyor. Kibir herkeste bir olcude vardir. Kacamazsin. Bence kibir en kolay anne,baba, kardeste patlak veriyor. Yani onlara kizip, patliyorsan bunu dusun.
Seni tanimayan degil, seni taniyan ve bilen kardes, samimi dost, anne babana ayni soruyu bir sohbet esnasinda sorman daha objektif bilgi almani saglar. Biri sana kibirlisin demis olabilir mi ? Belki de.
  • tunaktunaktun  (12.10.18 08:11:07) 
@tunaktunaktun +1

"kibir en kolay anne,baba, kardeste patlak veriyor."
  • güneyli çocuk  (12.10.18 08:56:03) 
Sağa sola akıl vermeye kalkışıyor musun, insanları avel takımı diye küçümsüyor musun, yazarken cümlelerinin arasına ingilizce kalıplar sıkıştırıyor musun?


  • for day to break  (12.10.18 17:19:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.