[]

Yemek tarihi ile ilgili kitap onerisi

Boyle osmanli tarih kitabi anlatimi gibi olmayan, verdigi bilgiler güvenilir ne onerirsiniz ?
 
Tuğrul şavkay ın kitabını öneririm tarifleri hep tutmuştur.
Ama tam olarak istediğin bu mu emin değilim

  • fasulyek  (11.10.18 22:09:31) 
@fasulyek tarif kitabi aramıyorum. Yemeklerin kokenleri, kulturlere gore yemeklerin nasil ciktigi vs. Bu konuda bir sürü kitap var diger konularda oldugu gibi. Sadece düzgün, doğru ve akıcı bir dille yazilmis olsun istiyorum.


  • funl  (11.10.18 22:29:42 ~ 22:30:22) 
hayati beşirli, yemek sosyolojisi
murat belge, tarih boyunca yemek kültürü
ulla heise, kahve ve kahvehane
ilhan eksek, istanbulun tadı tuzu
giovanni rebora, çatal kültürü
priscilla mary ışın, gülbeşeker
  • halanne  (12.10.18 09:05:01 ~ 09:07:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.