[]

Eşanjör temizliği sonrası

Evdeki suyu isitan sistemin esanjorunu kimyasalla temizlediler. Muslugu acinca gelen kullanim suyuna karisiyor mu bu cozelti? Usta karismaz dedi ama pek de emin degildi. Sb?
 
Karışmaz.


  • malheiros  (11.10.18 20:01:42) 
gördüğün gibi suyun haraket ettiği yol ayrı bi hat

ısıtma için bağlanan steam/thermal oil devresi farklı bir hat

teknolojiprojeleri.com

eşanjörü basınçlı hava ile test etmeden bilemezsin, kaçak varsa karışabilir.
  • killerbee  (11.10.18 20:36:05 ~ 20:37:00) 
Simdi baktim da bizimki plakali tipte esanjore benziyordu. Basincli hava ile test icin ayri bir cihaz mi gerekiyor? Bildigim bir konu degil de..


  • anthemis nobilis  (11.10.18 20:49:00) 
şöyle test edersin, eşanjörün tüm flanşlarını ayırıp, kontol etmek istediğin hattın çıkışına kör tapa atarsın. açık kalan giriş kısmınada bi tane gauge ve gauge nin arkasına hava girişi için valf takar, kompresör ile havayı içeri basar sonra valfi kapatıp havayı hapseder, basınca bakarsın düşüyor mu diye.

2 tane hat var. a hattından b hattına kaçak var mı ancak böyle görebilirsin.

yukarıdaki fotoğraftaki eşanjörlerle fabrikada çok çalıştım

plaka tipli olanlar da gemilerde çok çalıştım. biz böyle yapıyorduk.

www.ekinendustriyel.com

benim bahsettiğim tipteki plakalılar bunlar.

plaka aralarında ince tek parça bir conta olur. zaman zaman yırtılır dışarı kaçak yapar, bazen korozyon olur, titreşimden plakalarda kırılma olur falan.
  • killerbee  (11.10.18 20:55:36 ~ 20:58:09) 
Bunlari usta yapmadi ben de yapamam ki. Karismadigini kabul edip kullanicam mecburen.


  • anthemis nobilis  (11.10.18 21:06:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.