[]

tapu ve burs başvurusu sorusu

burs başvurusunda anam ve babamın üzerine tapu yoksa, adlarına tapu olmadığını gösterir e-devlet belgesi isteniyor. babamın sorgusunda çıkan şu,

Sayın ÄLTER MEISTER,
Bu hizmet yalnızca TAKBİS'te T.C. Kimlik Numarası kayıtlı olan kişiler kapsamında sunulmaktadır.
Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Bilgi Sistemine geçmiş Tapu Sicil Müdürlüklerine ait kayıtlarda; T.C. Kimlik numaranız ile eşleşen herhangi bir kayıt bulunamamıştır.

***

bunu yazdırsam şimdi belge olarak kabul görür mü? kayıt yoktur diyor sonuçta, yani e-devlet'teki bildiğimiz "belge" formatında bir şey değil bu. öte yandan "e devletin kendi sitesinde kayıt olmadığı yazıyo işte daha ne belgesi olcak mk" diye düşünüyorum. haksız mıyım?

belgenin e-devletten temin edilebileceği yazılmış bu arada, oradan belge kabul etmeme durumu yok yani.

***

ikinci sorum,

"adıma tescilli araç sorgulama" ekranında "adınıza tescilli araç yoktur" diyor fakat isim yazmıyor. başvuru belgesi "isim görünecek şekilde" olmalı. e adımıza araç yok ama ismimiz de yazmıyor sistemde. bu tarz bir belgeyi nasıl temin edebiliriz? e-devlet üzerinden imkânı yok mu, emniyet müdürlüğü'ne mi gitmek lazım?

 
Belgelerin kenarında köşesinde numara oluyor oradan sorgulanabiliyor sanırım


  • fasulyek  (11.10.18 21:54:03) 
e-devlet'in bug ı bu işte. Yıllar önce yurtdışı giriş çıkış belgesi almak istiyordum. Ama yurtdışı çıkışım olmadığı için belge alamadım. Mecbur emniyete gittim.


  • infernalcadre  (12.10.18 09:05:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.