[]

Mide üşütmesini çat diye ne keser?

Midemi üşütmüşüm. İshal başladı dünden beri de geçmek bilmeyen bi mide bulantısı var. Karnım da ağrıyor. Önümüzdeki günler iş açısından çok yoğun. Ne yapsam da hemen geçse? İşe gitmeme lüksüm yok. Yani var da ben ekmek istemiyorum. Zencefilli ballı su içtim işe yaramadı :(
 
Haşlanmış patates tüketip, Reflor kullanabilirsiniz. Geçmiş olsun.


  • simderun  (11.10.18 14:30:33) 
çok zorlarsa akşama serum. reflor ishali keser ama ağrı için çare olmaz, rennie şurup içiyordum ben


  • euphrat  (11.10.18 14:41:01) 
ben bu durumlarda şöyle yapıyorum (not:kesinlikle doktor tavsiyesi değildir)

ilkinde 2 hap olmak üzere 6 saatte bir barsak antiseptiği + günde 1 veya 2 doz reflor veya maflor (ikisi de aşağı yukarı aynı zaten) + günde 3 defa mide spazm ağrıları için ağrı kesici.

ancak siz yine de bir doktora gidin.
  • yemrem  (11.10.18 14:45:07) 
- sade gazoza 1 tane aspirin atıp içersen,
- 1 tatlı kaşığı kuru türk kahvesine(toz halde) 1 tatlı kaşığı limon suyu ekleyip yersen

çat diye keser..
  • Fayfa  (11.10.18 15:36:44) 
reflor + 1 kasik turk kahvesi ve limon
beton dokersin, garantili

  • try again fail again fail better  (11.10.18 15:57:29) 
kekik suyu, çay bardağına 2 parmak falan dök suyla karıştır iç bizde işe yarıyor.


  • jorah the andal  (12.10.18 05:28:51) 
doktora gitmeyeceksen en risksiz çözüm pirinç lapası ve haşlanmış patates. 2 günlük hastalığımı baya iyileştirdi tamamen geçirmese de, ki gerçekten 5 dakikada bir tuvalete taşınıyordum gece gündüz.


bol bol da su iç. geçmiş olsun.
  • piremses  (12.10.18 06:54:22 ~ 06:54:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.