Hiç mi Türkçe dinlemiyorsunuz?

Sözlükte az bilinen şarkılar gibi başlıklara bakıyorum hep yabancı şarkılar öneri ediliyor. Rehber, Su Soley, Çamur gibi grupları paylaşanlar sayesinde sağ olsunlar birkaç şarkı keşif ettik ama tıkandık artık.

Hiç mi Türkçe dinlemiyorsunuz?

Özellikle eskilerden paylaşırsanız memnun olurum. Hümeyra'nın birkaç şarkısını keşif ettim orada kaldı.

Cok cok cok az dinliyorum. Kaliteli sarki bulmak icin oturup aramak gerekiyor.

  • Traveller  (08.10.18 22:24:29)
Dinliyorum. Mesela şimdi bu çalıyor, gaza gelip odamı toplayacağım:

Özkan Uğur- Olduramadım
m.youtube.com
Sonra sonra

Mazhar Fuat -Adımız Miskindir
m.youtube.com

Zülfü Livaneli - Sevda değil
m.youtube.com

Bendeniz- İstemiyorum
m.youtube.com

Daha yazardim ama eriniyorum:/
  • Amaranta ursula  (08.10.18 22:26:11)
Mozaik'i keşfedin, keşfetmediyseniz.

www.youtube.com
  • hikmet iv  (08.10.18 22:32:51)
Hardal - Nasıl Ne Zaman
www.youtube.com

hatta: www.youtube.com
  • nice tnetennba  (08.10.18 22:38:08)
hande yenerin eski şarkılarını dinliyorum. apayrı, aşk kadın ruhundan anlamıyor falan çok güzel albümler.. resmen kadının fanı oldum.

  • lata  (08.10.18 22:38:58)
şu kanaldan girersen eskilerden... tavsiye tavsiye ilerlersin.

www.youtube.com

  • ya ben lan neyse  (08.10.18 22:48:20 ~ 22:49:22)
Kuan, niyaz, andan içeru, kara güneş gibi gruplar bu aralar takıntım oldu.

  • curukturpkokusu  (08.10.18 23:04:59)
Sadece eskileri dinlerim
Yeniler bok gibi afedersin

  • bana her yer cehennem  (08.10.18 23:44:30)
eskileri dinliyorum.

  • sutlu nescafe  (08.10.18 23:52:52)
Cok nadir turkce dinlerim o da 90lar 2000lerden dir. Gunumuz turkce sarkilarini ortalığa kusmayayim diye acip dinlemiyorum.
Bildim bileli tukce muzik dinlemezdim. Cocukken de oyleydi.

  • stavro  (09.10.18 00:23:53)
ilacını yazıyorum; haftada bir maximum rock, aksatmadan al...

geçenlerde "şöyle alternatif ve pek bilinmeyenlerden" isteyen bir arkadaşa önerim şu olmuştu:
www.youtube.com

o sevdi, sen de seversin;)
  • late viper  (09.10.18 01:43:00)
Anatolian rock revival project

  • le jeune turc  (09.10.18 08:36:19)
Yüzyüzeyken Konuşuruz
şarkılarını samimi buluyorum .tavsiye ederim

  • ekonomicro  (09.10.18 09:52:15)
sorudan ve aşağıda verilen örneklerden anladığım kadarıyla enstrümantal olmayan sözlü Türkçe müzik örneği istiyorsunuz. Kendi listemden bir ikisi şu şekilde

- Siya Siyabend görece tanınan bir grup ama bu parçalarını keşfedeli çok olmadı benim için. Siya Siyabend - Bir Seher Vaktinde www.youtube.com

- Senfonik/folk metal Türkçemize pek gitmese de ayrıksı örnekler de yok değil.
Almora - Kaf Dağının Ardında www.youtube.com

- sözleri ortalama Türkçe şarkı sözlerinden biraz üstte, sert müzik severler için daha çok. Dinlediğim Masallar (Murder King) (Gürültü Kirliliği) www.youtube.com

- Gençlerden ise bence diğerlerinden söz derinliği ve ritm ile ayrılan Adamlar. Adamlar - Utanmazsan Unutmam www.youtube.com
  • candanag  (09.10.18 10:22:39)
Son 10 senedir hiç dinlemiyorum. Ne Teoman eski Teoman;

www.youtube.com

Ne Şebnem Ferah eski Şebnem Ferah!

www.youtube.com

Barış Akarsu da artık yok!

www.youtube.com
  • iwasbornonamountainside  (09.10.18 13:32:40)
dinlerim ama özellikle 90'lar türkçe. Yaşar'ın ve Kayahan'ın eski albümleri mesela.

  • gunbatimi  (16.10.18 13:23:20)
çocukluğumdan beri müzikle uğraşıyorum, koloratür sopranoyum. son 2 senedir kendi bestelerimi yapıyorum ve onları tanıtmak için uğraşıyorum. şu aralar yerel radyolarda çalmaya başladı.

eğer beğenirseniz belki ekleyebilirsiniz. bu bana gerçekten çok destek olur ama daha önemlisi beğenilmiş ve benimsenmiş olmanı beni mutlu eder.

TÜR: ALTERNATİF/CAZ ve ALTERNATİF/INDIE POP

Arin -(git: youtu.be)
Uzak - (git: youtu.be)
  • mirror of erised  (23.07.19 13:34:28)