kamp alanında tatil yapmak

arkadaşlar merhaba 30 yaşındayım ve şimdiye kadar hiç böyle bir aktivite yapmadım. haftaya 7 günlük iznim var ve çadır mat tulum alıp böyle bir şey yapalım diyoruz. iki kişiyiz ve sevgilimin tek güvencesi benim tek güvencem sizlersiniz.

nereye gidilir? (sıcak bir yer olmasa da olur denize giren birisi değilim benim tatil anlayışım karadeniz turu pamukkale turu nevşehir gezisi gibi şeyler)

ne almalıyız? sadece elimde bir tane uyku tulumu var çadır filan yok bulabilirsek arkadaşlardan bulamazsak alacaz bi tane

bu kamp alanlarında yeme içme işleri nasıl oluyor?

arabamız yok sizce bu kendimize eziyet mi olur? yoksa kamp alanlarına rahat ulaşım var mı?

diğer her türlü önerilere açığız

çoğu kamp alanında işletmeler gecelik çadır kiralayabiliyor ama önceden arayıp sormakta fayda var. uyku tulumu ve mat edinin mutlaka her ikiniz için de. sinek böcek kovucu amonyak vs. ihmal etmeyin.

en yakın köyde migros vardı biz yeme içmeyi oradan hallediyorduk, 45 dk yürüme mesafesiyle. haritalardan bakın gitmeden önce market bakkal vs.

öyle yerlerde cok rahat otostop çekebilirsiniz arabasızlığı dert edinmeyin. (yaz tatili icin konustum, su mevsimde pek fikrim yok)

ortak duş, tuvalet ve priz olur mutlaka kamp alanlarında ama hijyeninizden biraz feragat edeceksiniz.

ben antalyanın batısını tercih etmistim ama daha güzel yerler vardır elbette yer konusunda pek önerim yok.
  • alwayschargeneverbend  (07.10.18 15:46:13)
öncelike şahsi fikrim 7 günlük iznin hepsini kamp olarak kullanırsan dinlenemezsin ve bence süreyi kısa tut ya da otel seçeneği koy aralara. çanakkale assos, kaz dağları,akyaka orman kamp alanı, kaş seçenekleri olabilir. yemek içmek olayları sabah akşam yemek veren de var sadece konaklama şeklinde olan da. sizin neyi seçeceğiniz önemli. aracınızın olmaması çok önemli değil büyükşehir dışında nerede otostop yaparsanız sizi alan insanlar olacaktır(kız arkadaşınızın yanınızda olması otostop için sizi alacak adama güven veriyor).

  • ampirikukumil  (07.10.18 15:47:01)
İlk çadır kampı için 7 gün çok, belki de 2 gün bile dayanamayacaksınız. Herkes sevmiyor bu çadır işini, hele ki kadınlar genelde daha zor uyum sağlıyorlar.

Derecesi yüksek bir tulum alın mutlaka, mat standart da olsa yeterli. Çadır da 4 mevsin olsun, yağmura dayanıklı olsun.
  • John Bloor  (08.10.18 10:15:53)
son 3-5 yıldır her fırsatta kamp yapan birisi olarak şunları sçyleyebilirim;

araç olmadan olur mu olur ama özellikle sevgilinizle beraberken çok zor olur. öncelikle bu fikri aşılayın sevgilinize. ve yürüme konusunu da.

ben muğla civarındaki yerleri çok seviyorum öncelikle ama mevsim itibariyle çoğu işletme kapanmış olabilir.

akyaka orman kampını deneyebilirsiniz. mevsim itibariyle yer bulmanız kolaydır. hem oraya ulaşım kolaydır hem de ordan çevre yerlere gider gezersiniz. azmak nehrine gidersiniz, akyaka'ya gidersiniz, marmaris vs. de çok uzak değildir günübirlik gidip gelinebilir. gezilecek baya yer var marmaris ve çevresinde.

ben olsam 7 günü akyaka kampını merkez belirleyip günübirlik gezilerle çevreyi gezerek güzel değerlendirirdim. ancak bu mevsim deniz soğuktur biraz burda.

bir ikinci öneri de adrasan- çıralı tarafı. özellikle çıralı. birçok kamping mevcut çadır da içerde veriyorlar. bu mevsimde bile deniz hala sıcaktır. türkiye'nin en güzel denizi buralardır. çevre'de de kemer, tekirova pahaselis, olimpos'u ve antalya diğer tarafta kaş vs. yine aynı taktikle gezilebilir. kamp yerlerine yakın marketler ve kasaplar var çıralıda. yemek yiyeceğiniz restoran vs yerler de mevcut. burda aç kalmanız pek mümkün değil.

kaş camping var kaş'ta. burası da oldukça başarılıdır.kaş'ta da çok çok güzel plajlar mevcut.

fethiye tarafında da aktaş kamping var. burası da sessiz sakin bir yerdir. denize karşı çardaklar var çok keyifli bir yer. 15-20 dk mesafede market vardı. buranın da açık olup olmadığını teyitleyin.

buraları google maps üzerinden görebilirsin tüm işletmelerin fotoğrafları ve iletişim bilgileri vardır. fotoğraflardan nasıl bir yer olduğunu anlayabilirsin.

son olarak nerde kalcaksanız kalın, 3'lü üzatma priziniz 5mt, fener ışıldak vs. birer kamp sandalyeniz mutlaka olsun.
  • jugador  (08.10.18 10:41:17)