kredi kartı borç ödememe sorusu

www.isbank.com.tr
"... bir takvim yılı içerisinde en fazla 3 defa, asgari ödeme tutarından az ödeme yapılan kredi kartları ile dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar nakit çekim işlemleri geçici olarak gerçekleştirilemeyecek ve bu müşterilerin kredi kartı limitleri artırılamayacaktır."

şimdiye kadar en az asgarisini yatırdğımız bir kart için konuşacak olursak.
önümüzdeki 4 ay boyunca -2017 son 2 ay, 2018 ilk 2 ay- asgariden daha az ödediğim, sonrasında ise en az asgari tutar kadar ödersem bankayla bir problem yaşamayacağım anlamına mı geliyor bu? takibe düşme vs. gibi. faizler konu dışı.

2018 yilindayiz :) 2018in son 2 ayi 2019un ilk 2 ayi icin konusurdak sorun olmaz. Takvim yili demisler.

Ekim ekstresi
Kasim ekstresi
Aralik ekstresi
3 ekstre gelecek size, ekimi de odemeyecekseniz bilemedim
  • fakyoras  (01.10.18 14:16:49 ~ 14:17:41)
zamanı bükmüşüm biraz, evet. onun haricinde kasım aralık ocak şubat ödeyememe durumunda sıkıntı yaşamıyorum anladğım kadarıyla, teşekkürler.

  • denek hayatım  (01.10.18 15:00:54)
aynı linkte şu bilgi de var
"İlave olarak, yönetmelik değişikliği uyarınca, bir takvim yılı içinde 3 defa üst üste asgari tutarın ödenmemesi durumunda ise müşterinin söz konusu kartının ve varsa diğer kartlarının limit artışı ve nakit kullanıma kapatılmalarının yanı sıra alışveriş işlemlerine de kapatılmaktadır."

yani 3 defa üst üste asgari tutarı ödemezseniz alışverişe de kartınız kapatılacak. Dolayısıyla 3 kez üst üste ödememezlik yapmayınız. 2 ay asgari ödeyemediyseniz 3. ay ek hesap vs. kullanarak o dönemki borcun asgarisini ödemeniz gereklidir. Yoksa kartı borcunu bitirene kadar kullanamazsınız.

Eğer nakit sıkıntınız var ise, yakınlarınızın/güvendiklerinizin NAKİT yapacağı size yetecek tutardaki harcamaları kartınızdan geçip, sonra nakiti kartınıza yatırıp borcunuzu ödeyiniz.
  • gonulcelen87  (01.10.18 22:01:42)
...bir takvim yılı içinde 3 defa üst üste...
bu yılın son iki ayı ve 2019'un ilk iki ayı yapacağım zaten ödememe işini.

  • denek hayatım  (02.10.18 19:00:05 ~ 19:18:53)