[]

Macbook Air ile pro farkları-Thinkpad mi Macbook mu

Merhaba,

Max 400-450 euro ya kadar ikinci el macbook bakıyorum.Hafif olmasını istiyorum.Facebook market place'den ikinci el bilgisayarlara bakıyorum.Estonya'da olduğum için şu an burdan alacağım.

www.ounaturg.ee şu siteden de bakıyorum.

Anlamadığım şey şu bugün aşağıdaki linkteki hardware configürasyonu çok güzel olan bir macbook pro buldum kontrol etmeye gittim her şey süper ama aşırı ağır çıktı.Elimde hali hazırda çok ağır eşşek gibi bir hp pavillion var zaten o yüzden okula götürüp getirebileceğim hafif küçük boy bir pc arıyorum.

www.facebook.com

Eski model prolar hep böyle ağır sanırım.O kağıt gibi incecik olanlar air mi oluyor?

Bir de air sadece word, excel, video izle internete gir gibi gündelik işler için mi kullanılır sadece?

Üzerine vmware, vmware ustune kali linux, splunk monitoring toolu,powershell,notepad++ editör,python vs hepsını bır arada yukleyebileceğim incecik bir bilgisayar arıyorum ,aynı zamanda internete de gireyim wordde de ucayım kacayım desem hiç böyle bir pc yok mudur?(Lenovo thinkpad de olabilir.)

Cahile anlatır gibi bir zahmet.Bu toolları yukleyebilmek için ram ,cpu nasıl olmalı? Ya da en kötü her toolu yüklemeyip eski hp pc mi test makinası olarak kullanıp, ciciş bir macbook alıp onu yazı çizi taşımalık kullanıcam artık.

Öneri,tavsiye rica ediyorum özetle.

Teşekkürler

 
macbook air'ın 4 gb ramli modelleri virtual machine olaylarında pek tavsiye edilmiyor. www.reddit.com


  • kahoan  (27.09.18 01:10:45) 
@kahoan teşekkürler.peki lenovo thinkpad önerebilir misin?


  • camene87  (27.09.18 12:49:47) 
ben sizin yerinizde olsam word, excel, video, internet için bir iPad alır, diğer işler için de bir Thinkpad alırım.


  • babilbaligi  (27.09.18 14:32:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.