[]

Kadıköylülere Sitem Kiralık Daire

Duyurunun sevgili sakinleri merhabalar,
Bir süredir Kadıköy'de ev arayışım devam ediyor. (Yaklaşık 1 Aydır) Kozyatağında çalıştığım için özellikle Kozyatağı çevresine bakıyorum. Evde ben ve ikiz kız kardeşlerim kalacak. Kız kardeşlerim şu an İstanbul'da devlet üniversitelerinde iyi bölümler okuyorlar. Ben de bir dağ başındaki köyde doğup üniversiteyi bitirdim ve çalışıyorum. Ev arayışımızda evde iki öğrenci ve kendimin kalacağını söylediğim her 3 kişiden biri ''öğrenciye ev vermiyoruz'' diyor. Bu tam anlamıyla bir rezalet bence. Kadıköy gibi bir semtte de bu tutum kırılamamışsa çok yazık diye düşünüyorum. Karşılaştığım 2. husus ise ilanların yanıltıcı yazılması. Eve gidene kadar evi kombili sanıyorsunuz eve girince ''aaa ev merkezi sistem ilana bunu yanlış yazmışız diyor emlakçı.'' benim güzel ve yalnız ülkemin insanları sizlere şunu belirtmeliyim ki öğrenciler de insan. Özellikle kızların bir hiç yerine konulduğu doğudan başarılı olarak gelmiş iki kız öğrenciye dahi kiralık dairesinin kapısını açmayan insanlarla bu ülkenin iyi bir yerlere gideceğine inanamayız.
Şartlar ne olursa olsun gençlere güvenmeli, onlara yol göstermeliyiz. Tıpkı gençlerden metroda yer beklediğimiz gibi, onların beklentilerine de karşılık verebilmeliyiz.
Kalın Sağlıcakla. Üstün sitemlerimi sunuyorum. :(

 
Dostum tüm öğrencileri halkımız Afrikalı kabile kaçkını zannediyor ne yazık ki! Dolayısıyla daha çok fazla bir şey yaşamamışsın.


 • yeşil gözlü dev  (26.09.18 23:36:03) 
öğrencilere verilmemesi yeri gelir ödeyemez kirayı kaygısı aslında, "Kadıköy gibi bir semtte de bu tutum kırılamamışsa çok yazık"lık bi durum değil yani.


 • tepedeki psychedelic adam  (26.09.18 23:47:57) 
@tepedeki psychedelic adam bu kaygıyı anlayabiliyorum. Ancak ben öğrenci değilim. Kardeşlerim öğrenci. Dolayısıyla kirayı benim ödeyeceğimi anladıklarını düşünüyorum.


 • ufo görmeyi hayal eden masum şehirli  (26.09.18 23:51:08) 
sende yanıltıcı davran. hepimiz çalışıyoruz de nereden bilecekler? sonradan anlarlarsa hem okuyoz hem çalışıyoz dersiniz.

ya da şöyle yap sen tek tutuyormuş gibi konuş sonradan onları aldım dersin. 3 kişi tutunca çok para isterler.
 • empedokles  (27.09.18 00:55:50) 
dostum sistemi hackle sende. bigün bi arkadaşından bi mercedes, vw anahtarı al git ve ev sahiplerinin sana olan tutumunu seyreyle. istanbul kapitalizmin ve paraya köle olanların başkenti. çek takımları, al eline bi araba anahtarı ve dayan kapıya sonra karşında ezilip büzülen ev sahiplerini gör. araba al, git zengin ol demiyorum -mış gibi yap. köprüyü geçince neysen o ol yine. kalkıp araba nerde, takımlara ne oldu diyecek hali yokya ev sahibinin.


 • johnnie w lker  (27.09.18 02:47:18) 
Hatta bir kız arkadaşından rica edip nişanlı/yeni evlenecek rolü de yapabilirsiniz. İlerde de nişanlımdan ayrıldım, evde yanlız kalmamak için de bacılarımı yanıma aldım dersin.

Kaldı ki sen evi tutup kirayı ödedikten sonra kimse bir şey sormaz, yeter ki çevreden farklı dikkat çekici hareketler yapma.
 • John Bloor  (27.09.18 09:04:34) 
Arkadaşlar ben ne kadar kötü bir dünya olduğundan bahsediyorum. Sizler de bu çamurun içerisine bat diyorsunuz. Ben bugüne kadar gördüğüm çamurlardan sıyrılarak yaşadım. Sonuna kadar da böyle devam etmeyi düşünüyorum.
''yalanla karşılık vermezsen yalana,
her şeyiyle dünya önüne serilir
üstelik oğlum adam oldun demektir''. Rudyard KIPLING
ben işte bu dizelerle yola devam edeceğim. Hepinizin yolu açık olsun.
 • ufo görmeyi hayal eden masum şehirli  (27.09.18 20:38:26) 
Soyak Göztepe gibi sitelere bakın derim, Kozyatağı'na yakın ama biraz daha içerde kalıyor. Fikirtepe semt olarak kötü ve otoyol tarafında. Soyak bu anlamda daha iyi. Yaşamadım ama lokasyon, fiyat ve büyük site olması açısından işe yarayabilir.


 • kaset  (27.09.18 21:30:22) 
acemi inanilmaz elitist ve statukocu yazdigin seyler.

seni anliyor ve destekliyorum duyuru sahibi arkadasim. camura bulanmamani da.
bizim uzak akrabamiz ogrenci isi kaliyoruz aileye vercem diye bize vermemis gitmis bekar bi hekime vermisti evini. insanlar bi ecayip
 • art vandaley  (28.09.18 02:05:04 ~ 02.10.18 11:47:10) 
@acemi sen zannediyor musun ki çift rakamlı maaş alanların hepsi tekin insanlar yine zannediyor musun ki cüzdanında parası olan biri arabanın camından o cüzdanı almayacak. Ne yazık ki düşüncesi senin gibi olan arkadaşlarımızın elitist düşünceleri yüzünden de bir yere varmamız zor görünüyor.


 • candoguaydin  (29.09.18 11:17:14) 
adama evi kiralayana kadar rol yap o zaman diyoruz. adam kalkmış ben şerefli ve namusluyum diyo. lan sanki adamın evini al götür, hırsızlık arsızlık yap diyoruz. sokakta kalacağına iki gün çek numaranı sonra neysen o ol diyoruz. zaten sonrasında seni tanıyan ev sahibi görseline önem vermez.


 • johnnie w lker  (29.09.18 17:05:10) 
öncelikle çalışan biri olmanıza rağmen evdeki diğer nüfustan neden söz ediyorsunuz? ben buraya takıldım.
evi ben kiraladıktan sonra istediğim arkadaşı, aile ferdim vs neden kalamasın? bu konuyu neden baştan altını çizerek paylaştığınızı anlamadım.
bekar ve çalışansınız. eğer erkekseniz tek pürüz bu olabilir; o da ev bulamayacak kadar değil.
Konuyla ne kadar ilgili bilmiyorum ama; Kadıköy gibi bir semt demişsiniz ancak Kozyatağı Kadıköy değil.
Her neyse acemi'nin yorumu olumlu ya da olumsuz tarışmalı olabilir. ancak asıl sormak istediğim;
elitizm ne zamandan beri negatif bir şey oldu?


sonuç olark önerim; site bakıyorsanız; yeni yapılanlara bakmanız. ya da site içinde olmayan bir ev bakmanız, emin olun çok daha rahat bulursunuz. ve her durumda kardeş, akraba vs detayına hiç girmemeniz.
 • jimjim  (01.10.18 11:06:26) 
Bir şey söyleyeceğim, iki öğrenci ve kendim kalacağım dediğiniz zaman bence siz evsahibini yanıltıyorsunuz (eğer tam bu şekil söylüyorsanız). "Kardeşlerimle kalacağım" demeniz lazım. Sizin anlatımınızla olay öğrenciye ev verilmezin ötesinde "bir sürü öğrenci ev kirasını paylaşacak ev dingonun ahırına dönecek, giren çıkan belli değil" şekline giriyor.


 • SiyamkedisiZorro  (01.10.18 11:45:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.